У Придністров’ї щороку третьої неділі червня відзначають День медичного працівника. Напередодні професійного свята представників найгуманнішої професії розповімо читачам про лікаря-офтальмолога вищої кваліфікаційної категорії, відмінника охорони здоров’я республіки Наталію Веретюк.
Придністров’ю завжди щастило на талановитих офтальмологів. Найстарше покоління тираспольчан ще пам’ятає чудо-лікаря – дитячого офтальмолога Медведя, який у своїй медичній практиці буквально дива творив, повертаючи зір маленьким пацієнтам. Багато хто пам’ятає й Ніну Нюрнберг, яка за радянських часів працювала окулістом у поліклініці № 2 на Балці. Ще один відомий офтальмолог – Анатолій Дроздов – заслужений лікар ПМР і учень знаменитого Святослава Федорова. Не можна не згадати й іншого знаного фахівця придністровської офтальмології – головного лікаря Центру «Мікрохірургія ока» Валерія Новака.
Уже заявило про себе нове покоління. У цій плеяді можна назвати офтальмолога-хірурга Івана Чолака, лікарів Анастасію Лашкарьову, Анастасію Шешукову, завідувача офтальмологічного відділення РКЛ Сергія Грибоносова. До цього осяйного сузір’я належить і Наталія Веретюк.
Наталія Євгенівна обрала професію ще в підлітковому віці. Її мати, Тетяна Євдокимівна Чернявська, все життя присвятила медицині, а з 1978 року працювала головною медсестрою РКЛ та завжди мріяла, щоб донька також обрала цю важливу справу – лікування людей.
Закінчивши 1998 року медичний факультет ПДУ ім. Т. Г. Шевченка, Наталія ще рік навчалася в інтернатурі на базі РКЛ за спеціальністю «офтальмологія». З серпня 1999 року вона була практикуючим лікарем-офтальмологом у поліклініках № 1 і № 2 міста Тирасполя, а також у самій РКЛ. Нині працює у столичній поліклініці № 3.
За час практичної діяльності вона здобула значний обсяг теоретичних знань, оволоділа практичними уміннями та навичками. Наталія Євгенівна постійно прагне вдосконалювати свій професійний рівень, проходить курси підвищення кваліфікації в Одеському інституті очних хвороб ім. В. П. Філатова, Кишинівському університеті медицини та фармакології, Дніпропетровській медичній академії, Московській академії медичної оптики та оптометрії, а також бере участь у міжнародних семінарах, круглих столах, конгресах і з’їздах з офтальмології.
Розповідь про Наталію Веретюк буде неповною, якщо не згадати про особисті зустрічі з нашою героїнею. Автору не раз доводилося користуватися послугами хірургії ока, проходити як прості, так і складні операції. І завжди передопераційну підготовку проводила Наталія Євгенівна. Після спілкування з нею я йшов до операційної у повному спокої та впевненості в успішному результаті. А далі була операція, та це вже, як то кажуть, зовсім інша історія.
З нагоди Дня медичного працівника наша редакція бажає Наталії Веретюк та всім лікарям-офтальмологам жити без розчарувань, у любові та достатку, на радість своїм пацієнтам.
Ігор ШЕВЧЕНКО.
Фото автора.
