Республіканський турнір з метання «Меморіал Галини Лисої» – змагання з історією. Чотири десятиліття тому його заснували тренери Кам’янської спортшколи як майданчик для обміну досвідом із молдавськими та українськими колегами.
Нині турнір зібрав у найменшому місті Придністров’я близько сотні учасників зі спеціалізованих шкіл нашої республіки. Приїхала і команда з Кишинева, тренує яку Вадим Храновський. Колись він сам займався на кам’янському стадіоні, пройшов шлях від новачка до учасника Олімпійських ігор. Втім, і сьогодні не вважає зайвим перейняти досвід свого першого тренера, цього разу – наставницький.
Василь Лисий виховав чимало чемпіонів. Декілька десятиліть працював у тандемі з дружиною, пам’яті якої тепер присвячений турнір. Нині очолює тренерську групу Кам’янської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (СДЮШОР), яка готує юних метальників. У 2022-му вихованці школи Д. Кутковецький і М. Стефанишина брали участь в Олімпійському фестивалі європейської молоді, в якому Денис завоював бронзову медаль у змаганнях зі штовхання ядра. Олександр Мазур поставив рекорд Молдови в цій дисципліні у віковій категорії U18, став срібним призером Балканіади й успішно дебютував на чемпіонаті Європи серед юніорів – посів 4-е місце серед майже тисячі атлетів із півсотні країн.
Не дивно, що саме за виступами атлетів, підготовлених тренерською групою В. Лисого, з неослабним інтересом спостерігали наставники й метальники, що прибули на турнір. Усі, хто вже взяв участь у змаганнях, квапилися до того сектора, де штовхали ядро і метали диск кам’янські хлопці та дівчата з групи спортивного вдосконалення, в якій готують олімпійський резерв. Тут моменти розчарування змінювалися захватом від яскравих перемог. А коли Денис Кутковецький метнув диск за відмітку в 55 метрів, сталася справжня овація.
«Це норматив майстра спорту, – пояснила тренер Євгенія Євстратій реакцію глядачів. – Наш турнір не має необхідного статусу, щоб звання було присуджене, але сам факт показовий. Юний дискобол прийшов до цього результату не випадково, а завдяки наполегливим тренуванням. Отже, зуміє його повторити на чемпіонаті республіканського значення, тоді й дістане звання».
Перспективи для Д. Кутковецького на нинішній рік намічаються гарні. У травні він планує взяти участь у міжнародному турнірі «Молодість» у Болгарії. Також результати, що демонструє 16-річний спортсмен, роблять його вірогідним кандидатом на участь у Європейському юнацькому олімпійському фестивалі, який відбудеться в липні у Словенії.
На нинішньому турнірі Денис нагороджений спеціальним призом – разом із товаришами по команді Олександром Мазуром і Марією Стефанішиною. Також відзначений найменший учасник змагань Григорій Тома. У Кам’янській СДЮШОР він освоює техніку гри у футбол. Однак тренування, які відбуваються у розташованих неподалік секторах для метання, настільки зачарували семирічного хлопчика, що він вирішив спробувати свої сили й у цьому виді спорту. З’ясувалося – є непогані задатки. Чи розвинуться вони до таких же висот, як у юних чемпіонів, залежить, у першу чергу, від самого Гриця: його завзятості, прагнення до перемоги та, звичайно ж, від регулярності занять.
Змагання в різних вікових категоріях тривали на Кам’янському стадіоні близько 4-х годин. У командному заліку третє місце вибороли тираспольчани (9 медалей різної гідності), друге – кишинівці (13 медалей). Беззаперечна перемога – за господарями турніру, що завоювали 32 медалі, тим самим черговий раз підтвердивши: тренерським складом накопичений передовий досвід, яким кам’янчани готові щедро ділитися.
Лариса ЛЕГКУН.
Фото автора.