До 80-річчя заснування Бендерського політехнічного філіалу ПДУ імені Т. Г. Шевченка в Придністровському державному художньому музеї відкрилася виставка «Архітектурний інсайт».
До експозиції увійшло близько трьох сотень робіт студентів і викладачів за останні два роки творчої діяльності. Відвідувачів вразили об’ємні композиції, цифрова графіка, дизайн логотипів, етикеток, монет, а також макети будівель і споруд.
Архітектура – не просто будівництво, це мистецтво, наука і вираження людського духу, яке протягом століть формує наше сприйняття світу. Майстри створюють простір, що викликає емоції, передають культурні цінності та відображають дух часу, певну епоху. Ці творчі рішення відображають глибокі філософські роздуми та концепції.
На відкритті виставки «Архітектурний інсайт» були присутні почесні гості, викладачі, члени Спілки архітекторів Придністров’я, колеги з художніх закладів республіки, студенти, їхні друзі та батьки.
З теплими словами привітань виступила директор Бендерського філіалу ПДУ Світлана Iванова:
«Дякую кожній миті цього життя за рішення, які відбулися в нашому навчальному закладі. У ювілейний рік ми радіємо ідеям, відкриттям, досягненням. Висловлюю глибоку подяку директору музею Наталії Єгоровій за підтримку, яку вона надає кафедрі, за можливість демонструвати роботи талановитих студентів і досвідчених викладачів, щоб їх могли побачити жителі міста, республіки. Бажаю творчих успіхів і натхнення».
За роки діяльності навчального закладу, починаючи від Школи фабрично-заводського навчання і до теперішнього часу, підготовлено понад 33 тис. кваліфікованих кадрів. Серед випускників багато фахівців, керівників підприємств будівельної, газової, автотранспортної, електротехнічної галузей як у нашій республіці, так і поза її межами. На сьогодні це сучасний освітній центр, який має досвід навчально-методичної та науково-дослідної роботи, вищий навчальний заклад, що динамічно розвивається.
Яскравим проявом співпраці в навчальних і творчих процесах, освоєнні професії архітектора є спільна участь у виставці студентів і викладачів. Нині кафедру очолює Тетяна Чудіна, випуск-ниця вищої ланки архітектурної освіти університету. Вона зауважила:
«З кожним роком збільшується кількість креативних та амбітних вихованців, що підтверджують їхні перемоги на різноманітних професійних змаганнях».
Призером у номінації «Громадські будівлі та споруди» на молодіжному архітектурному конкурсі в Москві став Владислав Мороз. Юнак розповів, що його проект багатофункціональної спортивної школи буде реалізований на в’їзді до придністровської столиці поряд з селищем «Новотираспольське». На величезному макеті представлені різні аудиторії для занять робототехнікою, автосправою, басейн та комфортні спортзали, а також тренувальні майданчики для баскетболу, тенісу, воркауту.
Владислав навіть не сподівався на таку високу оцінку роботи. Здібний студент показав грамоти, яких було чимало. Він додав, що з майбутньою професією визначився ще в юнацтві, а нині утвердився у виборі.
Третьокурсниця Діана Авагян дебютувала зі своєю дипломною роботою під назвою «Житловий будинок середньої поверховості», будівництво якого заплановане в мікрорайоні «Западный» улюбленого міста.
«Особливістю проекту є незвичайна форма споруди, зокрема: п’ятиповерхові яруси по боках, а середина – чотирьохповерхова. Сучасний дизайн доповнений локанічними деталями. Проект супроводжує детальний зміст роботи», – розповіла дівчина.
Декілька живописних полотен презентувала доцент кафедри архітектури та дизайну, кандидат філософських наук Маргарита Корсак. Художниця зазначила:
«Проекти студентів можна вважати самовираженням викладача через свого вихованця, вони разом примножують і розвивають традиції та культуру архітектури свого краю. Безсумнівно – це внесок у майбутнє комфортне міське середовище».
Можна з упевненістю сказати, що виставка буде цікава широкому колу глядачів, вона допоможе глибше ознайомитися з феноменом архітектурної творчості у всьому його різноманітті. Експозиція відкрита до 5 листопада.
Ольга КВIТКА.
Фото автора.