У ТСВУ відбулась урочиста церемонія випуску.
Цього року 23 курсанти успішно завершили семирічний курс навчання та одержали атестати.
Дев’ять років тому з ініціативи Президента Вадима Красносельського в республіці був заснований заклад середньої освіти військового спрямування. Відповідно до заявлених цілей, у ньому здійснюється військово-патріотичне виховання молоді, підготовка до подальшого навчання у військових закладах та формування навичок дисципліни. Училище носить ім’я Олександра Суворова, російського військового діяча XVIII століття, причетного до заснування Тирасполя. За період функціонування ТСВУ випустило 183 вихованці, які продовжують славні традиції своїх попередників, навчаються захищати рідний край.
З нагоди свята привітати випускників з важливою подією прибули почесні гості: заступник Голови Уряду Віталій Нягу, глава столичної держадміністрації Ілона Тюряєва, перший Президент Ігор Смирнов, міністр просвіти Світлана Іванишина та депутати.
В урочистій обстановці перед закладом освіти відбулося відкриття пам’ятника «Суворовська честь» та покладання квітів до його підніжжя. Скульптурна композиція ілюструє передачу естафети поколінь у захисті Вітчизни. Напис «Є така професія – Батьківщину захищати» запозичений із радянського художнього фільму «Офіцери». За задумом авторів, монумент відображає теми офіцерської служби, професійної спадкоємності поколінь та підготовки майбутніх військовослужбовців.
Під час церемонії начальник Оперативної групи російських військ у Придністров’ї Дмитро Зеленков зазначив, що в училищі підтримуються традиції патріотичного виховання молоді та створюються умови для формування у вихованців почуття відповідальності перед суспільством і державою.
Заступник Голови Уряду Віталій Нягу відзначив особистісний розвиток кожного суворовця за роки навчання в училищі.
«Ви прийшли до закладу хлопчиками, підлітками, а зараз ви вже – справжні чоловіки з певною позицією та метою. Нехай здобуті знання та практичні навички стануть важливими у вашому подальшому житті та професійній діяльності», – зазначив державний діяч.
Міністр просвіти Світлана Іванишина приділила увагу особливій ролі педагогів у вихованні майбутніх офіцерів, їхньому професіоналізму і вмінню знаходити індивідуальний підхід до кожного вихованця.
На плацу училища випускникам вручили документи про освіту – довгоочікувані атестати. За відмінні показники у навчанні, успіхи у спорті, активну громадську діяльність було відзначено суворовця Тимура, який є представником сімейної династії військовослужбовців. Юнак з особливою повагою висловлювався про свій навчальний заклад, де знайшов друзів, соратників та сформував риси, необхідні майбутньому офіцеру: дисциплінованість, відповідальність та патріотизм.
Радісні і в той же час сумні почуття переповнювали випускника Богдана. Він розповів, що ще в дитинстві вирішив вступити до училища, однак не усвідомлював обсягу знань і навичок, які необхідно опанувати під час навчання. Водночас він наголосив, що не шкодує про свій вибір, як і його батьки.
Слід зазначити, що частина випускників продовжить навчання у Військовому інституті, інші оберуть цивільні професії. Головне, як наголошувалося у вітаннях, попри різні життєві обставини приймати зважені рішення, допомагати ближньому та любити свій край.
Особливим подарунком для гостей став плац-парад від суворовців, де вони продемонстрували відмінне володіння зброєю, чіткість строю та злагодженість дій, а також високу дисципліну й майстерність виконання елементів стройової підготовки.
Завершилася подія урочистим маршем суворовців усіх курсів і спільними фотографіями з керівництвом училища, педагогами, рідними та близькими, які прийшли розділити з випускниками радість події.
Василь МИРОНЧУК.
Фото автора.
