КОРОТКО ПРО ВАЖЛИВЕ

Через обмежений газетний формат журналістам нашого тижневика не вдається повною мірою висвітлювати всю інформаційну палітру тижня. Отже, для повноти новинної картини у повсякденній практиці ми обрали форму коротких оглядів, у які, немов пазли, поступово складаємо події, що заслуговують на увагу.


Напередодні випускних вечорів у республіці підбили підсумки 2025-2026 навчального року. 190 випускників завершили навчання з медалями: 139 – із золотими, 51 – зі срібними. За кількістю медалістів лідирують Тирасполь і Рибниця – по 47, за ними – Бендери – 38, Григоріополь – 16, Слободзея – 15, Кам’янка – 14, Дубоссари – 9, український ліцей-комплекс – 2, Дністровськ і молдавський ліцей-комплекс – по 1. Порівняно з минулим роком кількість медалістів зменшилася на 30, зауважила керівник Міністерства просвіти Світлана Іванишина.
На відмінників навчання чекають у ПДУ, де вже розпочалася вступна кампанія. Як повідомила відповідальний секретар приймальної комісії вишу Людмила Тануркова, подати документи на програми вищої освіти можна до 18 липня, а на програми початкової та середньої професійної освіти – до 31 липня.

Цього року університет пропонує 2 203 місця, з яких 1 079 – бюджетні. Для абітурієнтів доступні 103 напрями підготовки: бакалавріат, спеціалітет і магістратура.

Медичних працівників у переддень професійного свята вітають пацієнти, а також керівники органів влади. Співробітників Республіканського госпіталю інвалідів війни привітали столичний градоначальник Ілона Тюряєва, голова Тираспольської міськради Андрій Волкович і міністр охорони здоров’я Христина Албул. Зі словами вдячності до працівників Республіканського центру матері та дитини, які допомагають з’являтися на світ малюкам, звернулася заступник Голови Верховної Ради Галина Антюфєєва.

«Щиро дякую за те, що в найважчі хвилини ви вмієте знайте не тільки потрібні ліки, а й потрібні слова», – зазначила Голова законодавчої гілки влади Тетяна Залевська, вітаючи лікарів, медичних сестер і молодший медичний персонал Республіканської клінічної лікарні з прийдешнім святом.

Вона вручила ордени, медалі та грамоти Верховної Ради працівникам, які самовіддано служать професії. Вшанували також і тих, хто переймає їхній досвід і професійну естафету – молодих співробітників, які прийшли працювати до головної лікарні республіки минулого та цього року.

Від святкових новин – до повсякденних на цю ж тему: 8 тисяч дітей з усього Придністров’я пройшли огляд у стоматологів. Найбільше – в Тирасполі: 5 664 дитини, ще 2 100 – у Дубоссарах і Григоріополі. Такі профілактичні огляди допомагають своєчасно виявляти та лікувати стоматологічні захворювання у дітей.

У с. Бичок Григоріопольського району вирішили проблему водопостачання до населеного пункту. Вона тривала багато років і була пов’язана зі зношеністю застарілих водонапірних веж, через що погіршилася якість питної води. До ремонтних робіт залучили фахівців районного філіалу ДУП «Водопостачання та водовідведення», а також спецтехніку. Сприяв цьому процесу депутат Верховної Ради від виборчого округу № 8 «Південний» Юрій Євтодієв.
У результаті вежі відремонтували, й тепер вони повністю наповнюються водою, а мешканці села забезпечені стабільним водопостачанням, зокрема на верхніх поверхах багатоповерхівок. Тепер навколо водонапірних веж триває благоустрій території.

Початок цього тижня порадував любителів риболовлі: на території республіки скасовано нерестову заборону, що діяла протягом двох місяців. За цей період за порушення правил рибальства до адміністративної відповідальності притягнуто 46 осіб.

Наближається небезпечна для алергіків проблема – цвітіння амброзії. Ця рослина вважається одним із найсильніших алергенів. У зв’язку з цим співробітники Міністерства сільського господарства та природних ресурсів провели 200 перевірок на наявність амброзії. Було зафіксовано кілька випадків, коли власники земельних ділянок не знищували небезпечний бур’ян. За такі порушення складено три адміністративні протоколи.


Сергій ХОХЛОВ.