Наприкінці минулого місяця прем’єр-міністр Олександр Мартинов доручив МВС і МОЗ вжити заходів і впровадити профілактичні міри з метою зниження кількості ДТП за участю автомобілів швидкої допомоги.
Здебільшого ДТП трапляються через низьку культуру всіх учасників дорожнього руху. У республіці нерідкі аварії й за участю спецтранспорту. За два роки сталося 13 подібних аварій, причому 12 з них – з вини водіїв спецтранспорту.
Водій спеціального автотранспорту часом вважає, якщо в нього включені звукова і проблискова сигналізація, то йому всі мають поступатися дорогою. Почасти це так, але в ПДР також сказано, що водій спецавтотранспорту повинен переконатися, що подані сигнали сприйняті й дорогою йому поступаються, і тільки після цього продовжити рух. Однак з якихось причин це уточнення ігнорується, й автомобіль швидкої «летить», навіть не пригальмовуючи перед перехрестям.
Можна згадати недавню аварію в місті Рибниця. Рухаючись з увімкненими спецсигналами, на перехресті вулиць Перемоги та Маяковського спецавтомобіль, проїжджаючи на червоний сигнал світлофора, зіткнувся з автомобілем «Жигулі». Водій швидкої не впевнився, що його пропускають, і продовжив рух. Сталося зіткнення. Удар припав на бік водія швидкої. Чотири учасники аварії опинилися в лікарні, причому двоє у важкому стані були доставлені в реанімацію. Хто винен у цій аварії, стане відомо після закінчення слідства, але з упевненістю можна сказати –будь хоч один з водіїв уважнішим і обережнішим – біди можна було б уникнути.
Як розповів інспектор з агітації та пропаганди Рибницького ВДАІ старший лейтенант Роман Печерський, у місті, як і по всій республіці, за дорученням прем’єр-міністра були проведені профілактичні заходи для водіїв карет швидкої допомоги.
29 вересня вони були запрошені в актовий зал ЦРЛ, де співробітники Державтоінспекції провели роз’яснювальну роботу. На заході порушувалися питання дотримання заходів безпеки водіями «швидких». У черговий раз розглядали та нагадували правила використання спеціальних сигналів. У ході спілкування спільно обговорювали випадки дорожньо-транспортних пригод за участю автомобілів швидкої допомоги та аналізували найбільш часті причини ДТП. Усі водії транспортних засобів швидкої допомоги отримали спеціальну «Пам’ятку водієві», а вже 30 вересня здавали теорію правил дорожнього руху. Кожен отримував картку з запитаннями, й на основі його відповідей визначався допуск до подальшої роботи.
Співробітники ДАІ провели також бесіду з посадовими особами на предмет щоденного контролю технічного стану транспортних засобів. Вони сподіваються, що проведені профілактичні заходи сприятимуть підвищенню уважності водіїв «швидких» і скоротять кількість небезпечних ситуацій на дорогах.
Шановні автолюбителі! Закликаємо і вас бути уважнішими та з розумінням поставитися до цієї проблеми, адже бригади швидкої медичної допомоги виїжджають на реальні невідкладні виклики й дійсно поспішають до хворих людей. Дотримуйтеся правил дорожнього руху і будьте уважними на дорогах!
Дмитро ВЛАДОВ.
Фото автора.