У селі Красненьке в рамках проекту «Футбол у школу відбувся сімейний турнір з міні-футболу.
Організували та провели спортивну подію подружжя Бєлих – сімейна пара, яка понад 40 років віддала фізичному вихованню дітей у рідному селі.
Учитель фізкультури МОЗ «Краснянська російська середня загальноосвітня школа імені Т. Г. Шевченка» Валентина Бєла розповіла, що спортивні заходи за участю батьків – вже давня сільська традиція:
«Наша школа вважається малокомплектною (в ній навчається 106 учнів), і можливості влаштувати змагання між класами немає. Тому, щоб було веселіше та цікавіше, ми часто залучаємо батьків наших вихованців до участі в різноманітних заходах, зокрема й у спортивних.
Зважаючи на те, що ми з Миколою Васильовичем займаємося цією справою давно і виховали не одне покоління учнів, то нам простіше все це організовувати. Напевно, ми зуміли прищепити любов до спорту нашим односельцям, адже вони з задоволенням приходять на спортивні заходи в школі та беруть у них участь нарівні зі своїми дітьми».
Микола Васильович, тренер-викладач «ДЮСШ – 2» каже, що приходять не тільки мами й тата, а навіть бабусі та дідусі:
«Наприклад, нині на «Футбол у школу» позмагатися у володінні м’ячем з онукою прийшла бабуся Тетяна Краснянчук. До речі, сама вона – чемпіонка спартакіади школярів МРСР з легкої атлетики, а її донька Євгенія – чемпіонка спартакіади школярів ПМР з баскетболу. Син Тетяни Дмитро – чемпіон ПМР з вільної боротьби, самбо та дзюдо. Ось така спортивна родина. І таких спортивних сімей у нашому селі багато».
Це справді так. Микола Васильович скромно замовчує про себе та свою родину. Він сам – чемпіон спартакіади школярів МРСР з вільної боротьби, його дружина Валентина – чемпіонка педагогічних вузів СРСР з військового багатоборства. Їхній син Дмитро – багаторазовий чемпіон ПМР та призер Всеукраїнської спартакіади з вільної боротьби. А донька Тетяна – багаторазова чемпіонка України та Молдови, завойовниця Кубка Польщі також із вільної боротьби.
Захід у Красненькому минув чудово. Було проведено кілька матчів. Дівчата грали проти хлопців. Команда школярів грала проти команди батьків. Потім дівчатка зі своїми батьками грали проти хлопців та їхніх батьків тощо. Загалом на футбольному майданчику були використані всі можливі варіанти групування команд.
Отже, діти та їхні батьки залишилися дуже задоволені. Ігровий день був напруженим та захопливим. За спортивним азартом та бажанням перемогти дорослі не поступалися дітям. Одна дівчинка навіть дуже образилася на свою маму, яка грала в команді дорослих, за те, що вона забила чотири голи, й зрештою команда дитини програла. Тепер донька готується до реваншу, сказала, що разом із хлопцями буде посилено готуватися, і наступного разу вони обов’язково виграють.
І ми щиро віримо в те, що в них це справді вийде, адже молодші спортсмени тренуються у тих самих тренерів, які привели команду «Тигренят» 9-11 класів Краснянської школи до звання чемпіонів «Шкіряного м’яча».
Сергій МИНАЄВ.
Фото з архіву М. Білого.