Весняний день рік годує

Поради садiвникам-городникам

Останній тиждень першого весняного місяця добігає кінця. Деякі вправні господарі вже й картоплю посадили, тепер чекатимуть урожаю. Познайомтеся з порадами на кінець березня – початок квітня.


26 березня – садіть і пересаджуйте рослини, оскільки вони відрізнятимуться швидким зростанням і дадуть добрий урожай. Можна обробляти й розпушувати землю, а також пікірувати та обрізати рослини. У цей день радять рясно поливати, провадити прикореневе підживлення мінеральними добривами, живцювати, прищеплювати та пасинкувати рослини.

27 березня – день вважається сприятливим для робіт у саду та в городі. Рослини можна садити та пересаджувати, вносити добрива та робити щеплення. Поливати цього дня потрібно якнайчастіше. Можна також заготовляти живці, обробляти землю та збирати насіння. У цей день не рекомендується обрізувати та пікірувати рослини. Землю потрібно обробляти дуже обережно, бо інакше можна пошкодити коріння.

28 березня – несприятливий день для робіт у саду та на городніх грядках. Утримайтеся від будь-яких активних робіт на ділянці. Можна прибирати в саду та поливати рослини. У цей день не варто також укорінювати, саджати, пересаджувати, живцювати плодові, овочеві та баштанні культури, а також ягідні кущі, суниці та полуниці.

29 березня – сприятливий день для садово-городніх робіт. Приділіть увагу обробці та розпушуванню ґрунту, а також висадженню та пересаджуванню культур, які дають надземні плоди. Підживлюйте та прищеплюйте рослини, а також можете їх обрізати та живцювати, поливати та вносити підживлення мінеральними добривами. Рекомендується прищипувати та пікірувати рослини, проріджувати сходи та збирати насіння. У цей день не обрізайте плодові дерева, оскільки вони можуть загинути.

30 березня – день сприятливий для робіт у саду та городі. Можна сіяти, саджати та пересаджувати листову зелень, плодові та баштані культури. У саду можна садити та пересаджувати плодові дерева та ягідні кущі. На грядках можна обробляти землю, поливати, прищеплювати, укорінювати живці, а також вносити мінеральні підживлення. У цей день, як і в попередній, не рекомендується обрізати дерева, оскільки вони можуть загинути.

31 березня – сприятливий день для посадки, пересадки, укорінення, живцювання, проріджування, а також для обрізання, пасинкування, прищипування та підживлення рослин. Можете посадити гарбузи, огірки, кабачки, томати, дині, баклажани, кукурудзу, соняшник, лікарські рослини та квіткові культури. Можна також обробляти ґрунт та рясно поливати. У цей день не рекомендується обрізати плодові дерева, оскільки вони можуть загинути.

1-2 квітня – несприятливі дні для посівів і посадок. Не рекомендується підгодовувати, поливати, прищипувати й пасинкувати рослини. Можна посадити на городі цибулю і часник, якщо в інші дні цього зробити не вийде. Також можна рихлити й удобрювати ґрунт, обробляти сад від хвороб і шкідників, білити дерева.

Кілька секретів для любителів картоплі

Готуючи картоплю на насіння, керуйтеся правилом: що менша бульба, то більші вона дасть картоплини й навпаки. Тому найкраще саджати картоплини середнього розміру. Або ж розрізати великі так, щоб на кожній частині було кілька вічок. Надто глибоко посаджена картопля дає дрібні бульби, натомість гичка виростає густою.

Підживлювати картоплю найкраще хімічними добривами – органіка, особливо гній, негативно впливає на смакові якості бульби. Щоб одержати добірні й смачні плоди, через 2-3 тижні після цвітіння картоплиння злегка надломлюють. Після цього потрібні для зростання речовини потрапляють лише на коренеплоди.

Фітофтора ніколи не розвивається на ґрунтах, багатих на мідь. Тому перед висаджуванням обробіть коренеплоди розчином мідного купоросу (бордоською рідиною). Ним також обприскують картоплиння на початковій стадії зростання.

Щойно листя почне чорніти від фітофторозу, бадилля зрізують і спалюють. По краях картопляного поля висаджують календулу, чорнобривці, пижмо, настурцію та ароматичні трави. А от соняшники впливають на картоплю негативно.


Христина ЖУРАВЕЛЬ.