Валя-Адинке – 2023

Захід із такою назвою зібрав у неділю в одному з мальовничих куточків Кам’янщини півсотні прихильників активного способу життя.


Організатори – Ліга спорту і туризму Hi-trail – давно задумали змагання для велогонщиків та любителів бігу по пересіченій місцевості. Концепція полягає в тому, що важливим є не тільки результат, а і процес, тому кожен захід стає зустріччю однодумців, налаштованих на те, щоб провести вихідний активно, з користю для тіла і духу.

«Для проведення змагань вибираємо на території Придністров’я місця, цікаві з туристичної точки зору, – в інтерв’ю нашій газеті розповідає Ігор Боагій, який очолює Лігу. – У 2021 році відкрили для себе Валя-Адинку. Тут прекрасні можливості для проведення перегонів: рельєф із крутими підйомами та спусками, а навколо прекрасна природа – пагорби, ліси й поля. Кожен учасник вибирає, що для нього важливо в даній ситуації: першим прийти до фінішу, показавши високий результат, чи зупинитися на вершині й побачити панораму, від краси якої дух захоплює».

Про мальовничі пейзажі Ігор говорить з натхненням поета і з майже географічною точністю. Напередодні організатори 7 годин розмічали маршрути для забігів і заїздів на 2, 4, 8, 20 і 40 кілометрів. Старт біля туристичної пам’ятки Валя-Адинки – храму святої Параскеви, а далі – підйом на Костянтинівку, прикрашені ягодами кущі глоду, шипшини й терену уздовж ґрунтовки, поля, на яких триває збирання кукурудзи, діброва з джерелом, де можна напитися кришталево чистої та неймовірно смачної води… Для тих, хто вибрав найдовшу дистанцію – бонус: можливість глянути з висоти на Рашків, побачити відразу всі його святині – православний храм, костьол і руїни синагоги, помилуватися закрутом Дністра, що виблискує під сонцем, і лісистими схилами, пофарбованими художницею-осінню у різні кольори.

Учасники, що поділяють ідеї Ліги спорту і туризму, з задоволенням відгукуються на кожен заклик взяти участь у змаганнях, які щоразу відкривають перед ними нові горизонти.

семья Бажура

«Ми з Кишинева. Щоб встигнути до старту, виїхали до зорі. Тут, у Валя-Адинці, вся сім’я заворожено стежила за тим, як сонце з’явилося над пагорбом», – ділиться першими враженнями Олег Бажура. Молодий архітектор два роки займається бігом. Перевагу віддає довгим дистанціям.

Залучив до спорту сина. Разом брали участь у забігах у столицях Молдови та Придністров’я. Нині Олег стартує на максимальній для бігунів 20-кілометровій дистанції. У Іллі, якому немає ще і 9 років, траса у 10 разів коротша.

«Забіги міськими вулицями мені дуже подобаються. Тепер хочу спробувати, як це – бігти вгору і лісом, – розповідає хлопчик. – Спорт не тільки допомагає мені розвивати фізичну форму, а й дарує яскраві враження, нові знайомства. Ну, і медалі, звичайно, приємно отримувати!»

Популяризація такої легкоатлетичної дисципліни, як біг по пересіченій місцевості, а також велоспорт – серед головних цілей Ліги, тому на змагання завжди запрошують підлітків, прагнучи прищепити їм навички активного способу життя. Ось і тепер на старт вийшли діти, що приїхали з різних населених пунктів Придністров’я та Молдови. Залучилися до велогонок, зокрема, і школярі з Рашкова.

Олексій Пономарьов

Яскравий приклад для молодого покоління – любителі спорту зі стажем. Найдосвідченіший учасник нинішніх змагань у серпні відзначив 74 День народження. «БІГ – МОЄ ЖИТТЯ», – зізнається Олексій Пономарьов. Він починав займатися спринтом у знаменитого тираспольського тренера Володимира Долгіна. Потім прилучився до середніх і довгих дистанцій, неодноразово ставав чемпіоном міста, призером першості Молдавії. У новому столітті відкрив для себе міжнародні марафони. Змагався в Амстердамі, Парижі, Нью-Йорку тощо.

«Регулярні тренування, заняття спортом – запорука здоров’я та довголіття. Причому життя навіть у моєму віці повноцінне і повнокровне», – запевняє Олексій Михайлович.

Залишається лише порадити нашим читачам прислухатися до його мудрих слів і залучитися до активного відпочинку на дозвіллі.


Тетяна ГРИЦЮК.

Фото автора.