Про проведення у Кам’янці легкоатлетичного турніру і його республіканський статус можна було дізнатися, ще тільки наближаючись до стадіону. На стоянці розмістилося чимало транспорту – від машин до солідних автобусів із номерними знаками, що вказували на різні міста Придністров’я та Молдови.
З привітанням до спортсменів, тренерів і уболівальників звернувся директор Кам’янської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву Юрій Греков. Він зазначив, що колектив СДЮШОР вже 17-й раз проводить відкритий турнір з легкої атлетики, й нинішнього року на змагання з Тирасполя, Рибниці, Бендер, Григоріополя, Кишинева, Бєльців та Оргеєва прибуло близько 300 бігунів і метальників. Саме для цих дисциплін місцева спортшкола готує олімпійський резерв, тому команда господарів налічувала понад 80 легкоатлетів.
З минулого року турнір присвячений пам’яті Віктора Шофула – випускника спортшколи, який у важкі з фінансової точки зору часи постійно підтримував установу додаткової освіти. Спогадами про друга – кандидата у майстри спорту з десятиборства, який завжди керувався принципами активного способу життя, поділився депутат міськрайради Микола Шушкевич.
Старший син В. Шофула Олександр розповів учасникам змагань, що захоплення легкою атлетикою стало родинним. Наслідуючи батьківський приклад, вони з братом успішно займалися в цьому спортивному закладі. Та й тепер продовжують систематично тренуватися – для підтримки хорошої фізичної форми. «На стадіон приходжу як додому», – зізнався Олександр і закликав юнацтво пронести захоплення спортом через усе життя.
Заняття легкою атлетикою є доброю традицією багатьох кам’янських сімей. От і на нинішні змагання вийшли внуки найперших вихованців СДЮШОР і діти недавніх випускників. У секторі для метання диска ми познайомилися з Олександрою Заєць. На стадіоні вона – скільки себе пам’ятає. Адже матуся починала трудовий шлях саме у спортшколі, а маленьку донечку брала з собою на тренування. На сьогодні Надія Заєць поєднує роботу в СДЮШОР з учительською працею. У найбільшій школі міста, СШ № 2, веде уроки фізкультури. Тому й недивно, що і своїм дітям прищеплює любов до спорту.
Олександра вже пройшла шлях від початківця до дискоболки, яка на республіканському рівні гідно змагається з представниками провідних шкіл Кишинева і Тирасполя. Нині вона мірялася силами з десятьма однолітками, успішно вийшла у фінал і там посіла друге місце.
■ «Саша метнула диск на 26 метрів. Цей результат дозволяє претендувати на I юнацький розряд. Для 12-річної дівчинки – гарне досягнення», – підбила підсумок тренер Євгенія Євстратій, яка третій рік допомагає Олександрі розвивати природну обдарованість.
Велика конкуренція панувала на бігових доріжках. Спортсмени віком від 10 до 17 років могли спробувати свої сили у спринті чи на середніх дистанціях. Студент Кам’янського політехнічного технікуму Андрій Кушнір у забігу на 200 метрів став лідером. Чекаючи виходу на улюблену дистанцію – стометрівку, охоче розповів, що на стадіон прийшов сам – за здоров’ям.
■ «Я був дуже слабким підлітком, постійно застуджувався, підхоплював віруси. До 14 років усвідомив: треба розвиватися не тільки розумово, а й фізично. Записався у спортивну школу на біг, як мені здавалося – найпростіший вид спорту, займатися яким може кожен, було б бажання», – розповів хлопець.
За два роки регулярних тренувань він не лише зміцнив організм, а і відкрив у собі спортивний дар. Андрій уже став чемпіоном ПМР та РМ і продовжує вдосконалювати свій потенціал.
На стометрівці він, щоправда, прийшов до фінішу другим, але цей результат вважає почесним. Адже перемогу завоював тираспольчанин Кирило Григоровський, визнаний кращим бігуном турніру. Поміж метальників найвищих результатів добилися кам’янчани Марія Кутковецька, Денис Кутковецький і Дмитро Безушко. Всіх їх нагородили спеціальними призами турніру.
У медальному заліку кращими стали кишинівці, що завоювали 17 золотих, 10 срібних і 14 бронзових нагород. Друге місце вибороли господарі турніру, які 37 разів підіймалися на п’єдестал пошани. Замикають трійку лідерів тираспольчани, в активі яких 20 медалей.
Ніна ПАНАЇДА.
Фото автора (Саша Заєць).