Осінні дні дійсно стали дуже короткими. Щодня ми помічаємо, як сутінки все раніше огортають землю, денного світла стає все менше, а за короткий час треба встигнути зробити чимало на городі та у садку. Дослухайтеся до наших порад. Вони допоможуть вам правильно розподілити навантаження.
2 ЛИСТОПАДА. Місяць у Раку, тому сьогодні найкраще садити або сіяти рослини, особливо низькорослі. Якщо погода відповідна, посадіть цибулю-сіянку та часник. Грядки слід було підготувати заздалегідь, а саджати – тепер, якщо вже достатньо холодно. У теплу погоду садити часник і цибулю не слід, щоб вони не встигли прорости. Посійте також на городі моркву, шпинат, редиску, кріп та інші культури, які зазвичай сієте під зиму. Цей знак забезпечує їм дружні сходи та рясний, смачний урожай.
3 ЛИСТОПАДА найкраще організувати вологозарядний полив. Уже не так тепло, щоб рослини розпочали вегетацію, а саме відповідна погода, щоб вода добре промочила ґрунт. Такий полив проводять, щоб захистити рослини від зимового висушення. До того ж вологий ґрунт не так швидко промерзає, тому рослинам комфортніше зимувати. Кількість води під час вологозарядного поливу залежить від віку та розмірів конкретної культури.
4 ЛИСТОПАДА. Місяць перейшов у знак Лева, це означає, що господарям можна відпочити. У цей день деякі роботи краще відкласти, тому влаштуйте собі вихідний.
5 ЛИСТОПАДА добре проводити обробку проти шкідників та хвороб. Якщо останнє скошування газону було кілька днів тому, треба обробити його фунгіцидом на зиму. Так ви захистите траву від таких небезпечних хвороб, як снігова пліснява та плямистості листя.
6 ЛИСТОПАДА варто побілити дерева на зиму. Деякі садівники вважають, що це не приносить користі, навпаки – сильна концентрація розчину негативно впливає на саму рослину. Однак, якщо приготувати розчин для побілки правильно, він захистить рослину від сонячних опіків, які нерідко трапляються взимку, а також від морозобоїн, які також утворюються через чергування теплої та морозної погоди.
Дерева (особливо молоді) варто захистити на зиму від зайців, які можуть проникати в садки в пошуках їжі та псувати кору. Тому обмотайте їх ялиновим гіллям або руберойдом. Але найкраще використати спеціальні садові бинти або біле агроволокно.
7 ЛИСТОПАДА. Діва вважається не дуже родючим знаком, але все ж кращим, ніж попередній. Адже він підходить для квітникарів. Багато рослин, якщо хочеться виростити їх із насіння, потребують довгої стратифікації. Тому перед самою зимою висівають насіння декоративних рослин, і у ґрунті вони проходять цей природний процес загартування холодом та вологою.
8 ЛИСТОПАДА приділіть час хвойним культурам на ділянці. На відміну від їхніх лісових родичів, декоративні туї, кипариси та інші вічнозелені можуть не дуже добре переносити зиму в нашому кліматі. Ті хвойні, що мають кулясту, колоновидну чи іншу чітку форму, потребують підв’язування. Візьміть мотузку і обв’яжіть нею по колу, притягуючи гілки до стовбура. Якщо йтиме сильний сніг, гілки, що не прив’язані, почнуть деформуватися або ламатися.
9 ЛИСТОПАДА. Терези. Можна садити більше культур, ніж до цього. Тому, якщо ще не посіяли овочі та зелень під зиму, а погодні умови дозволяють, зробіть це сьогодні.
Моркву, буряк, кріп, редиску сіють у підготовлені до цього борозенки, загортають, але не зволожують. Далі можна утеплити грядки опалим листям або ялиновим гіллям. Коли випаде сніг, утеплити посіви можна й ним.
Христина ЖУРАВЕЛЬ.