Про економіку, охорону здоров’я, землекористування та інше говорили під час чергового засідання вищого органу виконавчої влади, що відбулося під головуванням Олександра Розенберга.
Члени Уряду зосередилися на вдосконаленні підзаконної нормативно-правової бази. Низка затверджених документів має важливе значення для розвитку профільних напрямів. Наприклад, для системи охорони здоров’я до кінця року закуплять два оцифровувача рентгенологічних знімків для ДУ «Республіканська клінічна лікарня» та ДУ «Бендерський центр матері та дитини». Вони покращать якість проведення діагностики. У тому числі придбають обладнання для відділення фізіотерапії та відновлювального лікування у ДУ «Тираспольський клінічний центр амбулаторно-поліклінічної допомоги», що допоможе якісно та своєчасно здійснювати реабілітацію пацієнтів.
Зміни до відповідного розпорядження запропонувала очільник відомства Христина Албул. Як пояснила міністр, придбання додаткового обладнання стало можливим завдяки економії, що склалася як результат державної закупівлі. Вона становила понад 1 млн рублів.
Також внесено зміни до положення щодо порядку надання пільг зі сплати мит на деякі категорії товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон ПМР. Цей документ розроблений відповідно до положень Закону «Про митний тариф» і націлений на спрощення пропускного оформлення певних категорій продукції.
Пропонується звільнити від сплати акцизу продукцію поштових та протипожежних потреб, транспорту для міжнародних перевезень, а також товари, призначені для демонстрації на виставках та ярмарках. Пільги надаватимуть за категоріями товарів, що надходять із країн-партнерів: Абхазії, Південної Осетії та країн ЄС, а також продукції, що закуповується за державними контрактами.
Крім переліку товарів, закріплений і чіткий порядок подання заяви на отримання пільг, список документів для декларування товарів та умови для митного контролю чи його скасування у міру дотримання встановлених вимог.
Учасники засідання обговорили можливі варіанти зменшення споживання енергетичних ресурсів в осінньо-зимовий період. Одним із таких заходів є зменшення навантаження на тепломережі шляхом відключення подачі тепла до шкіл на період осінніх канікул, що розпочинаються 4 листопада. Відключення опалення у школах республіки дозволить заощадити бюджету значні ресурси. Тепло повернеться до навчальних закладів в останній день канікул, щоб класи прогрілися перед початком нової чверті.
За пропозицією Мінекономрозвитку робочий день з п’ятниці, 8 листопада, буде перенесений на суботу, 2 листопада. Через те, що 7 листопада, День Великої Жовтневої соціалістичної революції, є вихідним, придністровці зможуть відпочити чотири дні поспіль. Це дозволить батькам приділити більше уваги дітям під час шкільних канікул, а також скоротить робочий тиждень освітян.
За дорученням Голови Уряду Олександра Розенберга, основний перелік заходів, спрямованих на економію енергоресурсів, профільні відомства найближчим часом нададуть до Уряду. Голова виконавчої гілки влади закликав раціональніше ставитися до використання ресурсів, а заощаджений газ спрямовувати підприємствам реального сектора економіки для їхньої стабільної роботи.
Iрина МАСЛОВА.