Співробітники органів внутрішніх справ 10 листопада відзначають професійне свято. Дільничні інспектори разом з іншими правоохоронцями роблять усе необхідне для захисту громадян Придністров’я.
Саме вони цілодобово перебувають на зв’язку та в безпосередньому контакті з мешканцями, першими приходять на допомогу громадянам. І від того, наскільки ефективно дільничний виконує свої обов’язки на території, за яку несе відповідальність, формується думка населення про роботу міліції в цілому. Не випадково основним критерієм оцінки праці та й особистості дільничного є його авторитет та повага з боку людей.
Старший дільничний інспектор, майор відділу внутрішніх справ (РВВС) Октябрського мікрорайону столиці Антон Михайлович ще з дитинства мріяв присвятити себе міліцейській службі. За його словами, улюбленим фільмом ще зі школи став відомий радянський детектив «Место встречи изменить нельзя». Завдяки героям Гліба Жеглова та Володимира Шарапова, які успішно боролися зі злочинцями, у нього зріло бажання стати в майбутньому правоохоронцем.
По закінченні Кам’янської СШ № 2 у 2010 році Антон став студентом Тираспольського юридичного інституту. Роки навчання лише підтвердили його впевненість у тому, що він не помилився у виборі професії. Першим місцем роботи для молодого чоловіка стала міграційна служба, а через деякий час (2015) він став дільничним інспектором Октябрського РВВС.
За словами правоохоронця, в перші місяці самостійної діяльності він хвилювався, чи гідно справиться з усіма завданнями, які перед ним поставило керівництво, та з часом усі побоювання зникли.
Захисник правопорядку з повагою розповів про свою професію:
«До функціоналу моїх службових обов’язків зокрема належать профілактика правопорушень серед різних категорій населення, попередження та розкриття злочинів та адміністративних правопорушень, контроль за міграцією населення. Безумовно, без оформлення документів не обійтися, коли необхідно опитати заявника, хулігана, свідків та очевидців, зібрати матеріал, що характеризує порушника».
Антон Михайлович зазначив, що професія дільничного – це, в першу чергу, захист і допомога громадянам у різних життєвих ситуаціях, адже люди повинні його знати, довіряти та співпрацювати з ним.
Служба дільничного цікава та надзвичайно важлива. Він має постійно володіти оперативною обстановкою на своїй адміністративній дільниці, знати, чим живуть, переймаються мешканці мікрорайону та завжди бути готовим у будь-який момент (бажано вчасно!) прийти на допомогу тим, хто її потребує.
Прийом у кабінеті, виїзди за скаргами – це лише невелика частина щоденної роботи дільничного. До нього надсилають запити з різних правоохоронних структур про осіб, які проживають на його території. Він перевіряє, «відпрацьовує», спілкується, залагоджує побутові конфлікти.
Так, коло обов’язків представника цієї служби практично безмежне. Дільничний повинен «тримати на олівці» всіх бешкетників, алкоголіків, наркоманів, психічно неврівноважених, засуджених.
Міліціонер поділився інформацією відносно актуальності профілактичної роботи:
«Проводжу бесіди з громадянами для забезпечення їхньої безпеки та запобігання протизаконним діям. Розповідаю про поширене нині шахрайство та інші правопорушення пенсіонерам і підліткам, даю поради з безпеки».
Правоохоронець зазначив, що велика кількість людей просто не знає, куди слід звертатися в критичних ситуаціях, і насамперед прямує до дільничного. Тоді офіцер надає поради, до кого звернутися, якщо це питання перебуває поза його компетенцією.
Він переконаний, що для нього особисто та для його колег надзвичайно важливі такі риси характеру, як чесність, порядність, комунікабельність. Під час розгляду різних питань доводиться підлаштовуватися під кожну людину, тому без терпіння, вміння знаходити індивідуальний підхід до кожного – не обійтися. Взагалі, дільничний – це ще й добрий психолог. Потрібно вміти вислухати, переконувати та наставляти.
У нинішньому році Антон Михайлович став лауреатом міського конкурсу «Визнання» в номінації «Правопорядок». За його словами, це стало для нього приємною несподіванкою і мотивацією для подальшої успішної роботи.
Відповідаючи на запитання про вільний час, міліціонер відповів, що старається приділяти його спілкуванню з найріднішими: дружиною та двома доньками.
Майор міліції розповів, чому не проміняє свою професію на будь-яку іншу:
«Подобається те, що кожен день минає по-різному. Це не на підприємстві, коли прийшов, став за верстат і одну й ту ж саму функцію виконуєш протягом восьми годин щодня. Все-таки тут живе спілкування з людьми. День не минає – пролітає дуже швидко, тому що завдань виконувати необхідно багато. Такого не буває, щоб дільничний не знав, чим зайнятися. Завжди впевнений у тому, куди треба йти, кого перевірити чи просто відвідати».
Олександр ЗАЙЧУК.