Шановні читачі!
На численні ваші прохання ми час від часу друкуємо рецепти та поради господиням. Однак, на наші звернення до вас поділитися своїми роками випробуваними сімейними кулінарними шедеврами, ви мовчите, ніби не бажаєте поділитися здобутими секретами. Не шкодуйте, даруйте їх нашим читачам. Ми ж обіцяємо друкувати ваші листи на сторінках газети, вказавши ім’я та населений пункт автора. Заздалегідь дякуємо за співпрацю.
А сьогодні читайте нові поради господиням.
Звичайно, багато з вас уже підготувалися до холодів, зробили запаси овочів та фруктів. Однак, у листопаді, коли закінчується збирання врожаю і починається активна підготовка до зими, можна продовжувати приготування різноманітних заготовок, які порадують кожного члена родини.
Цибуля, часник та гострий перець
Варто закрити на зиму маринований часник, гострий перець або навіть замаринувати цибулю. Ці продукти можна між собою поєднувати та закривати асорті. Такі пікантні закуски здатні прикрасити будь-яку м’ясну, овочеву страву або гарнір.
На дно банок покладіть цибулю, часник та зверху весь перець, який маєте використати для цього. Щільно утрамбуйте, але не ламайте плоди. Приготуйте маринад: змішайте воду та оцет у рівних пропорціях, додайте цукор і 1 столову ложку солі з верхом, одну чайну ложку перцю горошком та кілька штук лаврового листу.
До речі, пропонуємо приготувати кілька баночок смаженого перцю з часником на зиму. Така смачна консервація швидко готується й не потребує стерилізації.
Яблука
Деякі зимові сорти яблук дають плоди в кінці жовтня. Однак, і тепер можна зустріти безліч різних сортів цього фрукту.
З яблук можна робити не тільки компоти, варення або джеми. Дуже смачними виходять квашені яблука.
Один із варіантів – квашені яблука з сіном та без солі.
Для квашення підходять тверді кисло-солодкі яблука пізніх сортів. Симиренка – найкращий вибір. Дуже бажано, щоб усі плоди були однакового розміру, тоді процес квашення буде рівномірним. Сіно нам потрібне пахке, лугове. Зазвичай, його продають у поліетиленовому пакуванні у відділах для домашніх тварин чи в зоомагазинах. Будь-яке інше сіно, яке не упаковане, ми брати не радимо, бо воно може бути брудним. Може таке сіно є у ваших добрих сусідів.
Воду використовуємо звичайну – питну, не кип’ячену. Квасити яблука можна в 10-літровій бочці, яка призначена для харчових цілей, або у великому пластиковому контейнері з кришкою.
Помийте 4-4,5 кг яблук Симиренка. На дно бочки викладіть половину сіна, а на нього – фрукти.
Розмішайте 200 г житнього борошна у 2 л прохолодної води та влийте в бочку.
Зверху викладіть іншу частину сіна та залийте водою, щоб повністю покривала яблука, загалом до 2 л.
Зважайте на вашу ємність, але не збільшуйте кількість води більше, ніж на 500 мл, бо не запуститься процес бродіння.
Залиште ємність з яблуками в прохолодному місці на 30 днів. Раз у 10 днів перемішуйте. Після того, як процес бродіння завершиться, і далі продовжуйте зберігати в прохолодному місці.
Якщо вам потрібно, щоб яблука були під рукою, перекладіть їх у 3-літрову чисту банку та залийте рідиною з бочки, але вже без сіна. Зберігайте в холодильнику.
Підготувала Христина ЖУРАВЕЛЬ.
Фото yandex.ru