ОБРАЗ ПОЛКОВОДЦЯ – в малюнках та есе

Особистість Олександра Суворова є символом Придністров’я, прикладом героїзму, самовідданості, любові до рідної Вітчизни.


Ініціатива партії «Обновление» та фонду «Майбутнє Придністров’я», підтримана Росспівробітництвом, привернула увагу молоді до цієї історичної постаті. Реалізувалася вона в тематичних конкурсах дитячих малюнків та есе «Нащадок мій, прошу брати приклад…». Їхнє проведення приурочене до 295-річчя від дня народження генералісимуса і привернуло увагу школярів і студентів, учнів художніх шкіл та ізостудій.

Творче змагання вкотре продемонструвало особливу рису юних придністровців – жагу до творчого самовираження. І цифри при цьому найкращий доказ: на конкурс було надіслано близько 500 робіт. Куратор проекту Iлона Тюряєва зазначила, що найбільш активними виявилися тираспольчани, які надіслали понад дві сотні робіт. Юні художники з Бендер порадували 80 малюнками, а з Рибниці їх надійшло понад 60. Усі художні роботи неповторні й цікаві. Багато малюнків виконані у жанрі «Портрет», чимало й таких, де в центрі зображені батальні сцени. Одним із героїв полотен майбутніх майстрів образотворчого мистецтва несподівано став улюблений кінь полководця Мишко.

Перед членами компетентного журі (зокрема, у складі Геннадія Руденка, Катерини Бойко, Дар’ї Тарнавської, Анни Грумеза, Тетяни Косенко, Iлони Тюряєвої) стояло непросте завдання: як з усього цього різноманіття дитячої творчості (авторські малюнки трьох вікових категорій: 7–10; 11–13; 14–18 років) відібрати найкращі зразки. Проте вони гідно справилися з поставленим завданням.

Загальна кількість конкурсних есе, написаних школярами та студентами з усієї республіки, досягла 250. Це чергове свідчення нев’янучого інтересу сучасників до цієї легендарної особис-
тості. Членам конкурсної комісії було цікаво дізнатися, яким бачать великого полководця підлітки, що важливого та повчального з його «науки перемагати» можна взяти у вік штучного інтелекту.

Характерним для поліетнічного складу нашої республіки було те, що юнаки та дівчата писали есе різними мовами: російською, молдавською, українською, і навіть англійською. За рішенням оргкомітету конкурсу найкращі творчі роботи будуть видані окремою збіркою. Видання приурочать до ювілею полководця О. В. Суворова. Переможців творчих конкурсів вшановуватимуть і вручатимуть нагороди в ході спеціальної урочистої церемонії.

Коментуючи журналістам перебіг та результати творчих конкурсів, куратор проекту Ілона Тюряєва оголосила пропозицію про вивчення унікальної суворовської «Науки перемагати» не тільки у військових навчальних закладах, а й у загальноосвітніх. Адже в цій роботі Суворов багато говорить про любов до Батьківщини, до Бога і церкви, до святинь і цінностей, які мають бути притаманні будь-якій людині.

На велику подяку заслуговують як учасники творчих конкурсів, які глибоко поринули у вивчення легендарної історичної особистості, щоб найбільш достовірно передати головні риси в есе та малюнках, так і організатори, які сприяли оновленню знань про людину, якій наш край багато чим завдячує.


Світлана МАТРЮК.

Фото автора.