Великий зал Палацу Республіки знову перетворився на центр музики, став осередком справжнього мистецтва, прояву талантів і високих почуттів. Тут відбувся XII Міжнародний фестиваль духової та джазової музики «Фанфари Дністра» імені Юрія БАТУЄВА.
Сім творчих колективів, понад сто музикантів-віртуозів із Придністров’я та Молдови, починаючи з маститих професіоналів, закінчуючи учнями музичних шкіл та шкіл мистецтв у дванадцятий раз занурили глядачів у ритми та мелодії джазу, біг-бенду, блюзу та діксі, а також духової класики.
Фестиваль за підтримки Держслужби з культури та історичної спадщини був організований державним квінтетом «Liberty». За традицією його артисти й відкрили святкове шоу. Початок виступу став несподіваним для глядачів: музиканти з’явилися в залі, а потім уже під звуки своєї коронної композиції попрямували до сцени. Музика квінтету буквально огортала слухачів, руйнуючи невидимі перешкоди й бар’єри між публікою та артистами. Винагорода за насолоду віртуозним виконанням – бурхливі оплески.
Спільно з гуртом «Піраміда Бенд» музичного ліцею імені С. В. Рахманінова з Кишинева «Liberty» виконав одразу три джазові стандарти. Зал тепло привітав і гостей із Молдови.
Продовжив концерт виступ народного духового оркестру Кам’янського районного Будинку культури. Музиканти порадували виконанням відомих композицій із класики радянського кіно.
«Ми вперше виступаємо на такому значущому сценічному майданчику. Нас прийняли гідно. Дуже дякую за це колегам та глядачам», – поділився враженнями керівник оркестру Михайло Олар.
Він зізнався, що молодь сьогодні не особливо тягнеться до їхньої музики, їхній основний слухач – люди старшого віку. Тому під час підготовки до фестивалю обрали радянську тематику – те, що має відгук у душах і серцях глядачів.
Ще одним колективом, який дебютував на цьому святі музики, став оркестр «Fanfara Valentin Luchianov» із молдавського села Заїм. Однією з головних родзинок фестивалю є постійна участь у ньому молодіжних та дитячих колективів. Так було й цього разу. Декілька витончених і ніжних джазових стандартів подарував глядачам оркестр школи мистецтв Тираспольської ЗОШ № 12 «Kid’sBand» під керівництвом Андрія Фокші. Після виступу виконавці зізналися, що найбільше в таких шоу їм подобається музична гармонія, якої прагнуть учасники, а також атмосфера свята.
На заключному концерті фестивалю «Фанфари Дністра» – аншлаг. Еклектика жанрів, стилів та напрямків у звучанні різних складів, симбіоз досвіду та юного запалу, синтез звучання вокалу, духових та електронних інструментів – усе це подарувало й учасникам, і глядачам приємні емоції та незабутні враження. А завершилося свято врученням дипломів Державної служби з культури та історичної спадщини.
«Уся палітра духовних фарб, які тільки можливі у виконавському мистецтві, була представлена на нашому фестивалі. Однак щоразу це звучить по-новому, щоразу це сприймається по-іншому», – підбиваючи підсумки, сказав журналістам організатор фестивалю і керівник квінтету «Liberty» Дмитро Шеремет.
Нагадаємо, що цей яскравий та унікальний проект, який на сьогодні став традиційним, уперше був реалізований у 2013 році в пам’ять про заслуженого діяча мистецтв Придністров’я, військового диригента і музиканта, композитора та аранжувальника, педагога й маестро Юрія Вікторовича Батуєва.
«Це був прекрасний музикант і чудовий композитор. Усе життя він присвятив армії, був військовим диригентом. І для багатьох його учнів, для нас самих він є авторитетом, він наш учитель», – сказав начальник військово-оркестрової служби Збройних сил Віталій Войнов.
Маестро виховав не одне покоління музикантів. Керівник квінтету «Liberty» Дмитро Шеремет розповів журналістам, що саме Юрій Батуєв без роздумів підтримав його рішення створити принципово новий джазовий колектив і тим самим втілити в життя свою мрію.
Фестиваль духової та джазової музики «Фанфари Дністра» традиційно проводиться під девізом «Людина жива, поки жива пам’ять про неї».
Віктор РОМАНЮК.
Фото IA «Новости Приднестровья».