Кожен із нас сильний завдяки родовому корінню. У сім’ї ми здобуваємо найважливіші знання та уроки життєвої мудрості. Рідні люди допомагають словом і справою та прищеплюють цю модель поведінки новим поколінням. Так формуються родинні цінності, під знаком яких у Придністров’ї минає нинішній рік.
Важлива і матеріальна підтримка сім’ї. Спрадавна повелося, що дорослих дітей споряджають у самостійну дорогу не з порожніми руками. Меблі, предмети побуту, житло передаються від покоління до покоління. І як же важко починати життєвий шлях, коли ти зовсім один на світі!
У цьому випадку на допомогу приходить держава. Серед різних механізмів соціальної підтримки особливу роль відіграє цільова програма забезпечення житлом сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків. У її межах ключі від будинку в Кам’янці нещодавно одержала Тетяна Солтис. Вона з молодшим братом осиротіла ще у шкільні роки.
З тих пір було чимало важких днів і днів щасливих. Таня розуміла, що від її старання залежить, як складеться життя. У Кам’янському політехнічному технікумі освоїла популярну професію кухаря-кондитера. Розсудила так: якщо і не влаштується за фахом, уміння смачно готувати завжди згодиться. Так і вийшло. Трудову дорогу почала офіціанткою в одному з міських кафе. Тепер працює на пральні санаторію «Днестр». Прагне закріпитися в цьому великому колективі, де гарна робота й оплачується добре.
Усі ці роки Тетяна наймає житло в Кам’янці. Не тільки через те, що до рідного Кузьмина щодня добиратися складно та й недешево. Мешкати в селі їй уже нема де. Стара домівка, що всиротіла разом із дітьми, без хазяйських рук занепала. Цільова держпрограма передбачає можливість придбати для сироти квартиру або будинок. Вибір – за одержувачем житла, і робить його сучасна молодь, як правило, на користь квартир. Там, мовляв, створені всі умови.
Тетяна віддала перевагу оселі, тому що цей устрій знайомий і улюблений із дитинства. І не помилилася. Будинок для неї підібрали практично в самому центрі міста. Є всі блага цивілізації: централізоване водопостачання й опалення, природний газ. Молодичці все до душі: світла веранда та невеликі затишні кімнати, призначення яких хазяйка вже визначила. Буде кухонька, щоб не бігати в літню, що розташована в окремій споруді на подвір’ї; дитяча – для Настусі та кімната для її батьків – Тетяни й Степана.
Головна перевага будинку перед квартирою у багатоповерхівці – присадибна ділянка. На вільній від споруд землі молода жінка, що виросла в пошані до сільської праці, вже розмітила грядки. Мріє, як посадить фруктові дерева, поставить парник, як квоктатимуть курочки. Будуть свої овочі, фрукти, інші продукти, щоб готувати для рідних людей смачні та корисні страви. Їх рецептів, завдяки професійній освіті, Тетяна знає багато.
«Ми раді, що вдалося вирішити житлову проблему ще однієї сім’ї, – висловив настрій, що панував цього дня в Кам’янській держадміністрації, керівник району Сергій Сокирка. – Щиро бажаємо стати справжніми господарями цього будинку, створити в ньому родинний затишок і комфорт. Заселяйтеся і живить щасливо!»
У держадміністрації повідомили, що до кінця року коштом бюджету планується придбати ще одну квартиру для сироти.
Ніна ПАНАЇДА.
Фото автора.