Масштабна подія мала місце у столичному кінотеатрі «Тирасполь». Уперше IT-конференція відбувалася з таким розмахом: міжнародні спікери з РФ, Молдови та Казахстану, понад 600 гостей у залі та безліч корисної інформації та подарунків. Провідні спеціалісти поділилися досвідом у сфері мобільних розробок, тестування, аналітики та штучного інтелекту.
Організатором заходу виступила провідна компанія «Dex», яка є флагманом розвитку web-сервісів для середнього та великого бізнесу. Керівник компанії Iван Гель розповів, що аналогічна конференція проводиться вже в 6 раз і кожного року кількість учасників збільшується в рази.
«Завдяки подібним заходам, інтерес до IT-галузі зростає, ми показуємо бажаючим розвиватися всю широту можливостей такої діяльності. Компанія виховує майбутнє IT-сфери республіки, й мені така місія дуже подобається. В наступному році плануємо створювати власні продукти на базі «штучного інтелекту» і декількох агентів, вони будуть пов’язані з тією сферою, яка нам добре знайома: розробка, тестування, управління проектами, і виводитимемо їх на ринок технологій», – поділився планами лідер команди.
Студенти, школярі та їхні батьки, творчі та амбітні гості зареєструвалися заздалегідь, щоб не пропустити подію, яка відкрила нові можливості та перспективи. У фойє кінотеатру фахівці компанії відповідали за організацію та зручність присутніх. Яскраві фотозони, смачні перекуси та приємна атмосфера створювали святковий піднесений настрій.
Своїми очікуваннями перед початком конференції поділилися старшокласник Максим Максимов і його друг Iлля:
«Ми очікуємо дістати новий досвід, настанови та знання про IT-розробки в нашій республіці».
Юнакам цікава тема дизайну і створення сайтів, тому в подальшому вони планують поєднати своє життя з цією діяльністю.
QA-інженер організації Олена Соколова відкрила конференцію своєю доповіддю. Фахівець на екрані продемонструвала казку, де головний герой Василь, блукаючи світом технологій, знайомився з особливостями тестування традиційної та сучасної методики Agile. Експерт пояснила:
«Методики Agile – підхід до управління проектами, що передбачає розбивку проекту на етапи, а також безперервне співробітництво і вдосконалення. У рамках цього підходу команди циклічно проводять планування, виконання та оцінку».
З незвичайним натхненням і піднесенням публіка сприйняла виступ технічного директора «Dex» Максима Тонкоглаза за темою «Ера інтелектуального вибуху». Лектор окреслив поняття штучного інтелекту, ризики та можливості, які дає ця технологія, говорив, як зміниться світ і як компанія «Dex» готується до цих змін:
«Нині вузько спрямовані програми штучного інтелекту пишуть код, малюють картинки, керують машинами, але в найближчому майбутньому можлива більш глибока інтеграція технологій. Світові експерти прогнозують революцію вже до 2030 року, вони вважають, що з’являться технології, схожі на магію. Інтелект буде на рівні Нобелівських лауреатів».
Неймовірні можливості ШІ у прискоренні наукових досліджень, розробки та застосування їх у медицині, програмуванні. При цьому рутинні завдання зникнуть, а цінуватимуться креативність, емпатія і міждисциплінарні знання людини. Власне, компанія вже впроваджує ШІ в завдання: навчання, управління і розробку, що дозволяє випробувати нові рішення і детально зануритися в тему.
Цього року онлайн виступили топові спікери найбільш відомих компаній, зокрема таких, як «Газпром», «Тінькофф» і «АльфаСтрахування». Олексій Тушканов, лід-дизайнер однієї з найбільших страхових компаній Росії «АльфаСтрахування», у своїй доповіді розповів про те, як Юзабіліті тестування (найважливіший етап процесу дизайн-мислення) проводити без користувачів, як знаходити шляхи вирішення і скорочення циклів дизайн-проекту.
На виступ кожного доповідача відводилося 25 хвилин і ще кілька хвилин на запитання глядачів. Кожен спікер взаємодіяв із залом: ставив питання, а хто відповідав правильно і швидко, одержував цінний подарунок – корисну книгу та солодощі. У перервах між лекціями інтерактивне колесо фортуни на екрані також визначало своїх переможців.
На IT-конференціях завжди багато знайомств і можливостей, створених для розширення кругозору. Гості та учасники відчували певну енергію, мотивувалися успіхами, а досвід колег і їхні напрацювання надихали на власний проект, адже нові знання нікому не завадять.
Володимир УС.
Фото автора.