Однією з офіційних мов нашої республіки визнана українська, адже третина населення Придністров’я – представники цієї національності. Мову вивчають у ПДУ ім. Т.Г. Шевченка, в дошкільних установах та школах.
Освітні заклади, навчання в яких ведеться виключно українською, відомі кожному. Наприклад, у Тирасполі вже понад 30 років працює Республіканський український теоретичний ліцей-комплекс (РУТЛ-К).
Рибниця гордиться українською школою № 1 з гімназичними класами ім. Лесі Українки, яку було засновано 8 вересня 1995 року за ініціативою глави державної адміністрації м. Рибниці та Рибницького району, начальника Рибницького УНО та за участю товариства української культури «Поділля», очолюваного на той час Борисом Палагнюком.
Відома в республіці та поза її межами Бендерська гімназія № 3 ім. І. П. Котляревського здобула неабиякий авторитет, навчаючи юних придністровців українській мові та відкриваючи їм дорогу до набуття вищої освіти у провідних вишах України.
Практично в усіх школах республіки вивчають мову, як і традиції та звичаї українського народу. Для цього стараються вчителі української мови та літератури, віддаючи належне одній з мелодичних мов світу. Недарма її називають «калинова», «співуча», «солов’їна».
До Дня рідної мови педагоги разом з учнями влаштували виставки літератури, читання поезій, виконання українських народних та авторських пісень.
Ми знайшли декілька фотографій, на яких зображені виставки Бендерської гімназії № 2, Ближньохуторської ЗОШ, Тираспольського теоретичного ліцеєю та столичної школи № 17, ТСШ № 7, як підтвердження слів, сказаних вище. Автори фото пізнають свої роботи, і, сподіваємося, напишуть нам про свої досягнення на освітянській ниві.
Христина ЖУРАВЕЛЬ.