На черговому пленарному засіданні Верховної Ради народні обранці опрацювали низку питань, які потребують негайного вирішення.
Про спрямування фінансових коштів
У другому остаточному читанні депутати ухвалили зміни та доповнення до закону «Про республіканський бюджет на 2024 рік», згідно з якими за підсумками 9 місяців фінансово-економічної діяльності були скориговані параметри дефіциту, показники доходної та видаткової частин республіканського та місцевих бюджетів.
Зокрема, значну переадресацію фінансових коштів для виділення додаткових субсидій було зроблено за Дорожнім фондом ПМР. Григоріополю виділять додатково 50 тисяч рублів на ліквідацію аварійних ситуацій на трасі Григоріополь – Карманово – Колосово – кордон Ук-раїни; до Рибниці додатково спрямують 495 тисяч рублів на ремонт дорожнього полотна МПП «Міст Рибниця», що сприятиме підвищенню пропускної спроможності та благоустрою митного пункту пропуску через державний кордон ПМР.
Майже 900 тисяч рублів додатково виділено на будівництво, ремонт та упорядкування тротуару на вул. Піонерській у м. Бендери та 270 тисяч рублів – на реконструкцію замощення на вул. Протягайлівська (біля ДУ «Бендерський центр матері та дитини»). Близько 2 млн рублів спрямують на проектні та будівельні роботи для влаштування третьої смуги руху на експорт на МПП «Бендери – Кишинів».
Ще один перерозподіл фінансів здійснено по лінії Міністерства охорони здоров’я. За словами голови Комітету ВР з економічної політики, бюджету та фінансів Віктора Гузуна, 725 тисяч рублів було додано на такий напрямок держвитрат, як прийом дітей вузькими фахівцями для проведення діагностики. Щорічно через дефіцит дитячих лікарів вузького профілю в поліклініках, держава фінансує прийоми таких спеціалістів у приватних (платних) клініках ПМР. Цього року, зазначив Віктор Гузун, ліміти вже вичерпано. Тепер до кінця грудня діти, які потребують діагностики, зможуть дістати консультації вузьких фахівців за направленням педіатрів.
Про безпеку дорожнього руху
Депутати Верховної Ради Галина Антюфєєва, Олег Петрик та Григорій Дяченко ініціювали законопроект про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення. Пропонується встановити адміністративну відповідальність за керування засобом індивідуальної мобільності (електросамокати, електроскейтборди, гіроскутери та інші аналогічні засоби) у нетверезому стані. Згідно з концепцією законопроекту, порушникам загрожуватиме штраф від 100 до 200 РР МЗП (від 1 840 до 3 680 рублів). Додатково тих, хто має водійські права, обмежать у користуванні ними протягом 1 року.
Документ ухвалили в першому читанні.
Книга пам’яті
Норма про створення в республіці «Книги пам’яті» ухвалена ще 2019 року, коли був прийнятий закон «Про увічнення пам’яті загиблих під час захисту Вітчизни». Відтоді протягом кількох років точилися дискусії про те, в якому вигляді вона буде представлена.
Голова Комітету з освіти, науки, культури, громадських об’єднань, спорту, інформаційної та молодіжної політики Iгор Буга в інтерв’ю журналістам розповів:
«Зміни до закону, розроблені Главою держави, дозволяють зробити «Книгу пам’яті» загальнодоступною. При цьому Міністерство оборони контролюватиме процес її створення та використання. За задумом, будь-який громадянин-користувач «забиває» в пошук прізвище, ім’я та по батькові, а книга видає відповідь, чи є там дані про запитувану особу».
Микола ЮРКЕВИЧ.
Фото прес-служби Верховної Ради.