Новини Уряду в короткому викладі

На черговому засіданні вищого виконавчого органу урядовці розглянули низку нагальних питань.
Серед них – зміна тарифів на збір та вивезення твердих побутових відходів (ТПВ), підтримка фармацевтичних організацій, раціональне використання земель та багато інших.


ТПВ і нові тарифи

Міністерство економічного розвитку ініціювало проект Постанови, що сприятиме удосконаленню формування тарифів на послуги зі збирання та вивезення твердих та рідких побутових відходів.

Нині їхня вартість у різних містах і районах відрізняється, створюючи нерівні умови для мешканців. Розроблений механізм пропонує єдині та прозорі правила розрахунку тарифів, які захистять інтереси споживачів.

Контроль недобудов

Нові правила розроблені для тих, хто не використовує виділені державою ділянки для будівництва або «заморожує» забудови на довгі роки.

Тепер власники об’єкта повинні вкластися у відведені терміни. Якщо роботи не ведуться або проект залишається незавершеним, ділянка буде вилучена.

Детальніше: останнім часом особлива увага приділяється вирішенню проблеми об’єктів житлового будівництва, заморожених упродовж багатьох років. Ці незавершені споруди не тільки не прикрашають загальний вигляд населених пунктів, а й створюють загрозу безпеці, де часто-густо збираються різні асоціальні елементи. Крім того, діти та підлітки використовують ці небезпечні будівлі як ігрові майданчики, що може призвести до нещасних випадків.

За дорученням Президента, розроблений механізм вирішення цієї проблеми, який уже закріплений у Земельному кодексі. Уряд розробив детальну інструкцію на підзаконному рівні для забезпечення ефективної роботи в цьому напрямку.

Згідно з запропонованими змінами, землевласників і землекористувачів притягуватимуть до адміністративної відповідальності, якщо протягом трьох років з моменту одержання ділянки вони не розпочали будівництво. Або після закінчення встановленого часу об’єкт залишили у стані незавершеного тривалий період.

Якщо перевіркою буде встановлений факт відсутності будівельно-монтажних робіт чи навмисне не завершення забудови, право на ділянку буде припинене.

Важливо зазначити, що законодавство не вимагає попереднього розпорядження щодо усунення порушень. Рішення про припинення прав на ділянку приймається місцевими органами, у віданні яких перебувають питання надання та припинення прав на відповідну земельну ділянку.

Підтримка фармацевтичних організацій

Члени Уряду підготували законопроект щодо пролонгування заходів державної підтримки фармакологічних компаній до 2029 року. Вони передбачають амністію для організацій, у яких виявлені порушення в бухгалтерських документах та звітності.

З огляду на труднощі з постачанням ліків до республіки, Уряд вважає за необхідне забезпечити стабільність діяльності цих організацій.
Перший заступник міністра економічного розвитку Алевтина Слінченко пояснила:

«Ця норма діє до 31 грудня поточного року. Строк давності щодо стягнення до бюджету штатних санкцій, встановлених нормами закону «Про основи податкової системи щодо претензій, пред’явлених до платників податків», становить 6 років з дня вчинення порушення. Отже, у разі виявлення податковим органом порушень у галузі бухгалтерського обліку, заходи відповідальності до організацій та посадових осіб можуть бути застосовані безпосередньо до
31 грудня 2029 року. Тому ми пропонуємо пролонгувати термін дії цієї норми до цього періоду».

Зі свого боку Голова Уряду Олександр Розенберг додав, що ці заходи підтримки в республіці діють з 2013 року. Їхнє продовження є підмогою для фармкомпаній, які продовжують переборювати чималі проблеми під час постачання та забезпечення країни необхідними медикаментами та обладнанням.

Список товарів по-новому

Доповнено Перелік товарів для особистого користування, які не можна ввозити на територію Придністров’я без сплати обов’язкових мит та податків. Йдеться про ті предмети, які за своїм призначенням апріорі не можуть бути використані в особистих цілях фізичними особами.

Голова Уряду Олександр Розенберг вважає, що такі заходи необхідні для забезпечення фінансової прозорості. Вони запобігатимуть ухиленню від сплати податків у разі, коли товари насправді завозяться для потреб бізнесу, а не для особистого користування.

Наприклад, матеріали, що використовуються в зуболікарській діяльності, зокрема зуболікарський віск, складові для виготовлення зліпків зубів, імпланти та інші витратні матеріали, нині завозять ніби для особистих потреб. Однак великий потік пацієнтів у приватних стоматологічних кабінетах, який практично не відстежується, створює сприятливі умови для ухилення від податків.

«У нас, на жаль, трапляються випадки, коли під особисті потреби без перешкод доставляють дуже дорогі матеріали. Це призводить до відповідних наслідків і втрат бюджету. Тому ми повинні забезпечити в цих питаннях фінансову прозорість і створити умови для здорової та нормальної конкуренції в цій галузі», – підсумував керівник Уряду.

Одностайно ухвалена постанова набуде чинності через 5 днів після офіційного опублікування.


Ірина МАСЛОВА.