РОБОЧИЙ ТИЖДЕНЬ ПРЕЗИДЕНТА
Уже третій рік поспіль не функціонують митно-пропуск ні пункти на придністровсько-українському кордоні. Через такі обставини єдиним «вікном у світ» для Придністров’я залишаються транспортні артерії в бік Молдови, причому виключно в автомобільному варіанті (залізниця теж не працює).
Об’єктивно вантажо- та пасажиропотік у західному напрямку значно зріс, відповідно збільшилось і навантаження на МПП на молдавсько-придністровській ділянці державного кордону. Домінує тут МПП «Бендери – Кишинів». Автомобілісти раз у раз викладають у соціальні мережі та месенджери фото, неупереджено констатують наявність на кордоні черг і в ту, і в іншу сторону.
Стаття 25 Основного Закону нашої держави закріпила право громадян ПМР на вільне пересування. Президент, як гарант Конституції, це право зобов’язаний захищати. Органи державної влади обрали комплексний підхід до розв’язання виниклої на кордоні проблеми, зокрема, найбільш завантаженого поста «Бендери – Кишинів», на який припадає третина вантажопотоку Придністров’я.
З 1 листопада поточного року тут функціонує спеціальна стоянка для великовантажних автомобілів, що дає можливість певною мірою впорядкувати рух на цій ділянці. На стоянці одночасно можуть розміститися 10 вантажних автомобілів, там також обладнана зона митного контролю. Таким способом усунули проблему, яку раніше створювали великовантажівки, що в’їжджають з боку Молдови.
Питання функціонування пропускних пунктів на кордоні, поліпшення їхньої інфраструктури неодноразово порушувалися на селекторних робочих нарадах під головуванням Президента Вадима Красносельського. Блискавичною реакцією на негативні відгуки громадян, які нарікають на завантаженість МПП «Бендери – Кишинів» і пов’язане з цим очікування, став виїзд Глави держави безпосередньо на місце. До розмови приєдналися керівники Адміністрації Президента, Верховної Ради, ДМК, МДБ, Департаменту будівництва, архітектури та дорожнього господарства Мінекономрозвитку, держадміністрації Бендер, а також співробітники, які несуть службу на пропускному пункті. Важливо було обговорити з відповідальними особами всі аспекти цієї проблеми й оперативно прийняти оптимальне рішення.
Глава держави детально заглиблювався в ситуацію, у суть наявних проблем, розпитував про механізм здійснення прикордонного та митного контролю, кількість залучених фахівців, їхнє бачення розв’язання питання. Відразу ж були зроблені висновки про необхідність збільшення кількості особового складу МПП, оскільки тепер на в’їзді та виїзді працюють лише по одному співробітникові ДМК і МДБ (підрозділ прикордонної служби). Президент висловив переконання: представники митної та прикордонної служби мають бути на кожній лінії.
На думку Вадима Красносельського, транспортні потоки необхідно розділити, тому що тепер окремо проходять тільки вантажні автомобілі. Тож після деяких технічних змін у логістиці транспортних потоків виділять окремі смуги для легкових машин і міжміських маршрутних таксі, які перевозять пасажирів. Таким чином, для руху транспорту буде виділено три смуги.
Прямо в ході виїзної наради було прийняте рішення: підготовку проекту зміни інфраструктури митно-пропускного пункту «Бендери – Кишинів» доручити Бендерській держадміністрації. При цьому Вадим Красносельський закликав не зволікати з виконанням доручення.
Певні кроки щодо цього вже зроблені: депутати Верховної Ради прийняли рішення про перерозподіл фінансових коштів республіканського бюджету поточного року. Ліміти на проведення дорожніх робіт, зокрема для влаштування третьої смуги руху для автомобілів на МПП «Бендери – Кишинів» збільшені. Сума, передбачена на ці цілі в Дорожньому фонді, становить близько двох мільйонів рублів.
Віктор ЗАРЕЙЧУК.
Фото прес-служби Президента.