ЧОРНОБРИВЦІВ насіяла мати…

Дубоссарському народному колективу «Чорнобривці» виповнилося 32 роки

Історія заснування ансамблю бере початок у 90-х роках минулого століття. Його перший склад брав активну участь у громадському житті міста. На той час самодіяльний гурт був єдиним художнім колективом у Дубоссарському районі, в репертуарі якого почали з’являтися пісні українською мовою.

До сьогодні в колективі співає одна з засновниць «Чорнобривців» – учитель української мови та літератури, ветеран педагогічної праці Емілія Савчук. Емілія Ярославівна поділилася спогадами з нашим кореспондентом:

«Рішення про створення ансамблю було прийняте на Першому з’зді українців Придністров’я. На той час у нашому краї, особливо в Дубоссарах, було неспокійно. Ми з жінками вирішили об’єднатися для того, щоб мовою музики й пісень розповідати світові про наші сподівання, про улюблене місто, доносити правду про те, що відбувається у нас. Згодом до нас приєдналися інші жителі міста, які хотіли співати українські пісні. Придумали назву – «Чорнобривці». Це квіти, які ростуть скрізь, вони, як і українці, яких доля розкидала по всьому світові. Я дуже рада, що мені пощастило стати часточкою колективу, розвивати українську культуру».

Учасники гурту – справжні патріоти рідного міста, всієї республіки. У 1992-му жінки ансамблю «Чорнобривці» з фотографіями та плакатами виступали біля дипломатичних місій України та Росії. Просили про надання гуманітарної підтримки, допомагали організовувати коридор для біженців із Дубоссар, брали участь у багатьох акціях, спрямованих на становлення і захист ПМР. Емілія Савчук у складі придністровської делегації їздила в Україну для зустрічі з представниками різних органів державної влади. Просили допомоги у розв’язанні проблем Придністров’я.

За більш ніж три десятиліття склад колективу неодноразово змінювався: одні йшли з життя, інші приходили їм на зміну, поповнюючи лави любителів української народної пісні. У 2000 ро-
ці ансамблю надали звання «народний». На сьогодні в ньому 12 осіб: любителі співу – люди різного віку, різних професій.

У «Чорнобривців» з’явилися власні традиції. Наприклад, артисти щорічно вітають трудівників підприємств, організацій та установ з різдвяними святами, виїжджають з колядками в села. У дубоссарських вокалістів є справжні друзі – етнофольклорний ансамбль української пісні «Діброва» з селища Маяк Григоріопольського району, з яким вони обмінюються творчими контактами. Впродовж усіх років вони накопичили багатий репертуар. Це композиції українських авторів, а також українські та російські народні пісні, сучасні пісенні твори.

Художній керівник «Чорнобривців» Василь Михайловський багато років згуртовує колектив, працює над збагаченням і вдосконаленням репертуару, вкладає у свою справу душу й серце. Він каже, що день народження народного ансамблю – це слушна нагода підбити підсумки творчої діяльності та накреслити нові плани. Отже тепер регулярно проводяться репетиції, шліфується репертуар, поповнюється новими піснями (всього 250 композицій), артисти працюють над підвищенням виконавської майстерності.

«Народний ансамбль української пісні «Чорнобривці» – це колектив однодумців, усе тут роблять спільно. Це головна умова, яка сприяє професійному зростанню, новим успіхам колективу на сценічних майданчиках», – зазначив керівник народного гурту.

Ансамбль «Чорнобривці» нагороджений медаллю «65 років Перемоги у Великій Вітчизняній війні», його жіночий склад удостоєний медалей «20 років ПМР», «25 років відбиття військової агресії проти ПМР».

32-й день народження солісти відзначили скромно і душевно – в колі друзів. Колектив запрошує до своїх лав нових вокалістів-однодумців, які цінують і люблять українське мистецтво, традиції українців та їхню творчість.


Надія ДОБРЯНСЬКА.

Фото автора.