Єдність ТІЛА І ДУХУ

Саме так сформулював вищу мету дзюдо його творець – японський майстер бойових мистецтв Дзігоро Кано.


У тому, що цей філософський принцип працює в реальному житті, ще раз переконалася, поспілкувавшись з юним борцем Леонідом Брайляном. Більш ніж півроку промайнуло з попередньої нашої зустрічі. Найочевидніша зміна, що відбулася за цей час, – підліток виріс, навіть змужнів. Немов підтверджуючи це спостереження, восьмикласник розповідає, що перейшов у нову вагову категорію.

Зріс і рівень спортивної підготовки Леоніда. Це результат старанних тренувань під керівництвом Василя Мясковського. Досвідчений викладач відділення боротьби Кам’янської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву творчо ставиться до роботи з підлітками. Тренувальний процес поєднує з навчально-виховним; знає, як мотивувати юнаків на щоденні заняття; розуміє, коли треба строго наполягти на своєму, а коли по-батьківськи підбадьорити, щоб інтерес до дзюдо не пропав після поразки. Його вихованці аналізують свої помилки, сумлінно працюють над їх виправленням – і в наступному спарингу домагаються-таки перемоги.

У скарбничці Л. Брайляна – чимало успіхів. Він кандидат у майстри спорту, чемпіон не тільки нашої республіки, а і сусідньої Молдови. Нещодавно до численних нагород додалася золота медаль міжнародного юнацького турніру з дзюдо, який відбувся у листопаді в Румунії. Леонід брав у ньому участь у складі придністровської команди. Запрошення до збірної одержав від керівника Федерації дзюдо та самбо Придністров’я Євгена Осадчого, який гідно оцінив яскраві перемоги юного спортсмена на різних республіканських змаганнях.

«Турнір у місті Бакеу був масштабним: у ньому змагалися понад 600 борців із 10 країн. Було багато сильних, добре підготовлених суперників. Однак у кожного є свої мінуси. Дзюдо вчить помічати їх та обертати собі на користь», – поділився Леонід враженнями про турнір і одним із секретів, як підкорити вищий щабель п’єдесталу пошани.

Переможцями змагань у Бакеу стали й тираспольчани Гліб і Тимофій Євдокимови, Валерія Дехтяр і Ксенія Вайнер, а також Михаела Дука з Бендер. Придністровські дзюдоїсти завоювали ще чотири срібні та п’ять бронзових медалей. Ці результати вивели наших борців у лідери командного заліку. На другому місці – дзюдоїсти з Молдови, на третьому – з Грузії.

«Дзігоро Кано вважав дзюдо інструментом самовдосконалення, мистецтвом розвитку гармонійної особистості, – розповів про чинники, що відіграли вирішальну роль у виборі виду спорту для синів Руслан Брайлян. – Заняття в СДЮШОР дійсно допомагають юним спортсменам розвиватися. Леонід і Віталій стали відповідальними, досить серйозно ставляться до тренувань і до навчання. У школі вони – «хорошисти», а в сім’ї – помічники в усіх справах. Участь у змаганнях допомагає не лише відчути радість перемог, а і надає можливість стати сильнішими, вийти на новий рівень. Отже, усім придністровцям рекомендую знайти свій вид спорту, що допоможе розвивати тіло і дух».


Лариса ЛЕГКУН.

Фото з архіву сім’ї Брайлян.