Розвиток спортивної інфраструктури – ПРІОРИТЕТ ДЕРЖАВИ

Упродовж останніх років керівництво республіки на чолі з Президентом Вадимом Красносельським приділяє значну увагу спорудженню та реконструкції об’єктів, що сприятиме залученню придністровців до активних занять спортом. У Григоріополі з червня минулого року коштом Фонду капітальних вкладень триває будівництво нової гребної бази.


Що ж стосується традицій у розвитку веслування на байдарках і каное, то вони пов’язані з тренером Михайлом Мітковським, який наприкінці 80-х років очолив секцію в місцевій спортивній школі. Фахівець виявив юних спортсменів, що подають надії у своєму розвитку, придбав спортивний інвентар, а трохи згодом, у 1992-му, за підтримки місцевого керівництва побудували й гребну базу. Друга хвиля піднесення веслування відноситься до періоду 1997– 2002 років, коли переможні традиції продовжив Р. Буштюк, який підготував багатьох талановитих спортсменів, зокрема В. Казакова, Р. Зідрашко, Д. Мітковського, Ю. Пушкаренка, В. Титова.

Тренер-викладач МОУ ДО «Григоріопольська дитячо-юнацька спортивна школа» Роман Зідрашко розповів про перебіг ремонтних робіт:

«Минулого року побудували елінг – конструкцію для розташування човнів. На нашій базі буде атлетичний і тренажерний зал, що у 2,5 раза перевищує за обсягом старий. Відрадно, що приміщення буде укомплектоване новими сучасними (до того ж необхідними) тренажерами, які сприятимуть розвитку фізичних можливостей юних спортсменів. У новій будівлі ми матимемо роздягальні, душові, передбачений конференц-зал. Нині практично всі роботи вийшли на фінальну стадію, завершити їх планується наприкінці грудня».

Об’єкт постійно перебуває в полі зору Президента Вадима Красносельського, який часто відвідує базу, зокрема й з інспекціями. Глава держави подарував школі сім човнів: п’ять у минулому і два нинішнього року, а також катер, що гарантує безпеку дітей на воді.

Молодих спортсменів тренують Р. Зідрашко, В. Марковський та Ю. Пушкаренко. Нещодавно до них приєднався молодий наставник Максим Козлов, який сприяє підвищенню спортивної майстерності юних жителів міста. Загалом секцію з веслування відвідує понад 30 григоріопольчан. Тренуватися можна вже з 10-річного віку. Перші кілька місяців приділяють ознайомленню з дисципліною, покращенню фізичних кондицій та залученню до здорового способу життя. Заняття мало чим відрізняються від уроків фізкультури, але вправи заточені на набуття навичок веслування. Під кінець першого року навчання діти виходять на воду.

Роман Григорович зазначив, що в Григоріополі наслідують приклад Василя Погребана, не забувають, слідують його стопами. Чемпіон світу, срібний призер чемпіонату Європи та Європейських ігор, багаторазовий переможець національних і молодіжних регат перші кроки у своїй спортивній кар’єрі зробив саме в місті на Дністрі.

Наставник висловив сподівання на успіхи сучасних представників Григоріопольської школи веслування. Нині В. Титов, М. Пушкаренко, М. Погребан перебувають на зборах у складі юнацької збірної Молдавії з веслування, що тривають у Тирасполі. Веслувальники готуються до чемпіонатів світу та Європи вже за планами наступного року.

Р. Зідрашко пояснив, що техніка веслування вимагає від спортсменів як фізичної сили, так і виняткової координації рухів, балансу і таймінгу. Кожен рух весла має бути максимально ефективним, щоб забезпечити найкраще просування по воді. Важливу роль відіграє і вибір обладнання. Байдарки та каное, весла та інше спорядження постійно вдосконалюються, щоб задовольнити потреби спортсменів на високому рівні.

Крім того, для досягнення високих результатів важливою є грамотна стратегія змагань. Вона передбачає визначення оптимального темпу перегонів, правильний розподіл зусиль на різних етапах дистанції та вміння адаптуватися до дій суперників.

Тренерсько-викладацький склад спортивної школи впевнений, що позитивні зміни в григоріопольському веслуванні сприятимуть появі нових зірок, які прославлятимуть спорт Придністров’я.


Андрій КРАВЧЕНКО.

Фото автора.