На черговому пленарному засіданні депутати Верховної Ради розглядали заходи, які допоможуть мінімізувати наслідки скорочення або припинення постачання природного газу
з 1 січня 2025 року.
КОНКРЕТНІ ДІЇ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ЖИТЕЛІВ
Народні обранці в режимі законодавчої необхідності розглянули новий закон «Про державні заходи, спрямовані на мінімізацію негативного впливу скорочення (припинення) постачання природного газу до Придністровської Молдавської Республіки». Автором нововведень є Президент Вадим Красносельський.
У проекті закону передбачені заходи щодо зменшення негативного впливу на населення та підприємства в період дії режиму НС в економіці та протягом 30 днів після припинення дії особливого правового режиму. Такий термін встановлюється для того, щоб усі підприємства, організації та населення, на які пошириться дія цього закону, могли безболісно вийти з робочого процесу в умовах НЕС та увійти до звичного ритму життєдіяльності. Запропоновано 10 пунктів державних заходів. Серед них можливість відстрочення оплати за житлово-комунальні послуги, продовження дії, наприклад, талонів техогляду, заборона на проведення контрольних перевірок підприємницької діяльності, можливість підтримки суб’єктів господарювання шляхом надання їм розстрочки (відстрочення) платежів тощо.
Голова Верховної Ради Олександр Коршунов в інтерв’ю журналістам прокоментував важливість цього закону для республіки та її громадян:
«Низка заходів спрямована на забезпечення оперативної роботи Уряду у питаннях фінансування та перерозподілу ресурсів. Ми розуміємо, що в режимі НЕС необхідно ухвалювати нестандартні оперативні рішення, які дадуть змогу допомогти нашим громадянам та підтримати як у підприємницькій діяльності, так і в побутовому житті. Нововведення допомагають урегулювати негативні моменти. Зрозуміло, що всі проблемні питання ми не врахуємо, але депутати налаштовані на їх оперативне розв’язання. Вищий законодавчий орган у режимі НЕС у досить стислі терміни зможе розглянути та внести поправки до цього законопроекту з метою покращення ситуації».
Документ ухвалений у двох читаннях.
ПРО ПРОЗОРІСТЬ ПАСАЖИРСЬКИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
Депутати Верховної Ради провели інформаційну годину, присвячену запровадженню автоматизованої системи оплати проїзду (АСОП) у громадському транспорті.
Згідно з постановою Уряду, маршрутні таксі, які здійснюють пасажирські перевезення на міських, приміських та міжміських маршрутах, повинні нею користуватися, тобто, весь транспорт має бути обладнаний валідаторами – приладами для безготівкової оплати.
При цьому норми, що містяться в Додатку до постанови, свідчать, що маршрутні таксі, в яких не встановлені такі пристрої, з 1 січня на маршрут вийти не зможуть. Однак на сьогодні, за кілька днів до кінця року, абсолютна більшість маршруток валідаторами досі не обладнана. У зв’язку з цим питання роботи маршрутних таксі в новому році залишається відкритим.
Перший заступник Голови Уряду – міністр економічного розвитку Сергій Оболоник пояснив народним обранцям, що основним завданням АСОП є фіскалізація такого важливого сектора економіки, як пасажирські перевезення. Член виконавчого органу влади зазначив, що перевізники підтримують нові зміни.
За підсумками обговорення депутати одностайно підтримали постанову Верховної Ради та рекомендували Уряду змінити дату переходу маршрутних таксі на АСОП – з 1 січня на 1 липня. Ідею підтримали й самі компанії-перевізники.
Микола ЮРКЕВИЧ.
Фото прес-служби Верховної Ради.