Щоб старт нового року був успішним, треба з’ясувати, яким був фініш попереднього. У Кам’янці глава місцевої держадміністрації Сергій Сокирка зустрівся зі спортсменами СДЮШОР, що найбільше відзначилися у 2024-му.
«Завдяки перемогам учнів спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву на змаганнях різного рівня, про Кам’янський район знають не тільки в нашій республіці, а й поза межами Придністров’я, – зазначив посадовець. – Серйозні показники, продемонстровані зокрема й на міжнародній арені, – це результат природної обдарованості наших спортсменів, їхньої цілеспрямованості та наполегливого самовдосконалення».
Глава району підкреслив, що копітка праця вихованців СДЮШОР, спрямована на розвиток їхніх умінь, відбувається під керівництвом талановитих тренерів, якими по праву гордиться не тільки колектив школи, а вся Кам’янщина, а також за діяльної підтримки батьків. Вони, до речі, були присутні на зустрічі й удостоїлися заслужених компліментів за прихильність сімей до здорового способу життя.
Високі спортивні досягнення Дениса Кутковецького й Олександра Мазура, їхній вагомий внесок у розвиток і популяризацію спорту в Придністров’ї відзначені листами подяки Президента. Обидва вже нині випускники Кам’янської СДЮШОР.
За підсумками 2024-го Федерація легкої атлетики Молдавії визнала О. Мазура кращим молодим спортсменом року. До цього звання його привели блискуча перемога на чемпіонаті Балканських країн і тричі оновлені рекорди у штовханні ядра.
Номінація, в якій відзначений метальник, носить поетичну назву «Висхідна зірка». Третій рік поспіль у ній по черзі перемагають О. Мазур і Д. Кутковецький, немов передаючи один одному естафету. У бліц-інтерв’ю нашому виданню Олександр зазначив, що у 2025-му переходить до наступної вікової категорії, тож надалі боротьбу за звання кращого молодого легкоатлета року за версією ФЛАМ вестимуть більш юні спортсмени. Він же має намір поборотися за перемоги на чемпіонаті Європи та світовій універсіаді в категорії U23.
До речі, за багаторічну плідну тренерську діяльність Василя Лисого – першого спортивного наставника Олександра та Дениса – на звітній конференції ФЛАМ нагородили дипломом федерації. Нині юнаки здобувають вищу освіту в кишинівських університетах. Д. Кутковецький – економічну, О. Мазур, натхненний прикладом наставника, обрав спеціальність тренера. Обидва тренуються тепер під керівництвом Вадима Храновського, який теж родом із Кам’янки і закінчив тутешню спортшколу. За підсумками 2024-го він визнаний ФЛАМ найкращим тренером.
Плеяду відмінних учнів Василя Лисого поповнив його внук. Кирил Євстратій – срібний призер Європейських дитячих легкоатлетичних ігор у штовханні ядра. Високі спортивні результати юного метальника відзначені грамотою глави держадміністрації Кам’янського району.
Сергій Сокирка також вручив грамоти та листи подяки тренерам відділення боротьби Василю Мясковському і Роману Мельнику та їхнім вихованцям. Особливо зміцнив свої позиції минулого року юний дзюдоїст Леонід Брайлян, який одержав дві яскраві перемоги на крупних міжнародних турнірах у Румунії. Тягнеться за старшим братом – чемпіоном ПМР по дзюдо, а в РМ ще й по самбо – Віталік, в активі якого поки що тільки віце-чемпіонство нашої республіки. Переможцями чемпіонату Придністров’я у своїх вікових і вагових категоріях стали Дар’я Лук’янова, брати Артем і Арсеній Мазур, а Варвара Мойсеєнко з Максимом Шмульським – бронзові призери.
«Відділення легкої атлетики – провідне в Кам’янській спортшколі, саме тут виховується, гартується олімпійський резерв. Високий рівень тренерської майстерності підтверджують результати учнів, особливо метальників, які прекрасно виступають на міжнародних змаганнях, ставлять рекорди. Боротьба – один із нових для СДЮШОР видів спорту. Проте, завдяки ентузіазму наставників, їхній злагодженій роботі з батьками учнів, прагненню самих підлітків освоїти різні єдиноборства, брати участь у змаганнях і перемагати, це відділення вже добре зарекомендувало себе», – розповів директор установи додаткової освіти Юрій Греков.
Він також визначив ще один важливий чинник, що сприяє досягненню високих результатів і зростанню популярності спорту, – це створення умов для занять. У 2024-му на районному стадіоні коштом Фонду капвкладень відремонтували бігові доріжки, а місцева держадміністрація допомогла оснастити зал для занять єдиноборствами.
Ніна ПАНАЇДА.
Фото автора.