Виконання соціальних гарантій – ОБОВ’ЯЗОК ДЕРЖАВИ

На порядку денному чергового пленарного засідання Верховної Ради основним стало питання підтримки населення в умовах енергетичної кризи.


УСІ РЕСУРСИ – НА ВИПЛАТУ ПЕНСІЙ І ЗАРПЛАТ

У двох читаннях народні обранці ухвалили внесення змін до закону «Про республіканський бюджет на 2025 рік». Автором нововведень є Президент Вадим Красносельський. Передбачається, що неосвоєні бюджетні кошти (невитрачені залишки) за підсумками минулого року будуть спрямовані на виплати зарплат бюджетникам, пенсій та соціальних допомог. Місцеві органи влади також можуть використовувати залишки муніципальних бюджетних коштів, включаючи цільові, на соціальні виплати.

Голова Верховної Ради Олександр Коршунов в інтерв’ю журналістам прокоментував актуальність цього законопроекту:

«У республіці діє надзвичайний економічний стан. І пов’язано це з багатьма факторами: відсутністю достатнього обсягу газу в республіці та зупинкою підприємств. Відповідно, ми маємо величезні суми недонадходження до бюджету. Плюс додаткові витрати на транспортування газу. Органи державної влади вживають усіх можливих зусиль, щоб консолідувати фінансові ресурси та можливості держави для забезпечення соціальних виплат нашим громадянам».

За словами голови Комітету з економічної політики, бюджету та фінансів Віктора Гузуна, незабаром коригуватимуться параметри головного фінансового документа на поточний рік. Вищий законодавчий орган разом з Урядом уже ведуть спільну роботу з цього питання.

ВАЖЛИВІ ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

Олександр Коршунов та його колеги Антон Онуфрієнко, Олег Василатій стали авторами низки законодавчих ініціатив, які стосуються Містобудівного кодексу. Їхні пропозиції були ухвалені в першому читанні.
Олександр Вікторович в інтерв’ю журналістам дав пояснення щодо їх змісту:

«Досить об’ємний та важливий документ, який регулює питання містобудування як на державному і муніципальному рівні, так і в галузі індивідуальних забудов для юридичних осіб. Тому тут чітко прописаний регламент, правила, що будуть зрозумілі всім розпорядникам, які застосовують у своїй діяльності норми цього закону».

Нагадаємо, що в нашій республіці в галузі містобудування діють закони «Про архітектурну діяльність» та «Про містобудування», ухвалені у 90-х роках минулого століття. Тому нинішнє законодавство має йти в ногу з часом та не відставати від реального життя. Містобудівний кодекс, як кодифікований закон, регулюватиме всі взаємини в галузі містобудування з урахуванням реалій.

ПРИЗНАЧЕННЯ ЗБОРУ НА БЛАГОУСТРІЙ

Народні депутати в першому читанні розглянули проект закону про внесення змін до закону «Про основи податкової системи в ПМР», яким уточнюється цільове призначення збору з громадян на благоустрій міста (села, селища).

Кошти від збору можуть бути спрямовані на облаштування дитячих, спортивних майданчиків, місць відпочинку, на парки, сквери, прибудинкові території. Фінансування цих напрямів визначається лише на підставі рішення місцевих Рад народних депутатів.

Профільний комітет найближчим часом підготує законопроект, який усуває подвійність розуміння норми закону щодо витрачання цільового збору на благоустрій.


Микола ЮРКЕВИЧ.

Фото прес-служби Верховної Ради.