Чи знаєте ви, що означає ім’я «Ніна»? За однією з версій, воно перекладається як «цариця». А загалом – це втілення жіночності, грації та внутрішньої сили. Воно несе в собі енергію творчості, інтелекту та емоційної глибини. Жінки з таким ім’ям часто мають яскраву індивідуальність і неймовірно привабливу харизму.
Ну, хто б сумнівався, що обираючи своїй донечці це ймення, батьки вже тоді знали, що передають дитині у спадок найкращі риси свого характеру, а ще працьовитість, розум, мудрість, уміння знаходити спільну мову з оточенням, досягати поставленої мети.
Вам, шановні читачі, пощастило, що серед імен кореспондентів редакції газети «Гомін», які пишуть для вас, час від часу ви бачите підпис автора яскравих розповідей – Ніна Панаїда. Саме завдяки її натхненню, вмінню творчо поставитися до будь-якої теми, а, перш за все, завдячуючи таланту нашої колеги, ми з вами знаємо кам’янчан – ветеранів війни та праці, знайомі з великими багатодітними й малими ще молодими родинами, з тими, хто відзначав піввікові ювілеї спільного життя, а також із тими, хто співає, танцює, хто займається спортом і прославляє рідну Кам’янщину на світових аренах.
Здається, нема такого місця, такого куточка ні в самій Кам’янці, ні в селах району, нема жодного навчального закладу чи підприємства міста, де б не побувала та про кого не розповіла Ніна Миколаївна.
Народжена на півночі нашого краю, в тодішньому смт, а нині місті Кам’янка, дівчина в 1991-му закінчила середню школу № 2, не відкладаючи «на потім», зразу вступила до Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова на філологічний факультет, обравши заочну форму навчання. Мабуть тому, що хотіла працювати, не покидаючи надовго рідні місця.
Так Ніна стала вчителькою початкових класів у Валя-Адинкській неповній середній школі. Через два роки перейшла до редакції районної газети «Днестр». По завершенні навчання, здобувши диплом про вищу освіту за фахом «філолог, викладач російської мови, російської та зарубіжної літератури», ще понад 15 років обіймала різні посади – коректора, кореспондента, заступника редактора все тієї ж «районки».
Ти знаєш, що ти – людина.
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої – одні.
Більше тебе не буде.
Завтра на цій землі
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди –
Добрі, ласкаві й злі.
Сьогодні усе для тебе –
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба –
Гляди ж не проспи!
…Бо ти на землі – людина,
І хочеш того чи ні –
Усмішка твоя – єдина,
Мука твоя – єдина,
Очі твої – одні.
І от із 2002 року й до сьогодні Ніна творчо працює на посаді власного кореспондента республіканської газети українською мовою «Гомін» ДУ «Приднестровская газета».
Кожна тема, за яку береться Ніна Миколаївна, завжди розкрита нею тонко, глибоко, з урахуванням важливих нюансів, що допомагає побачити повну картину навіть тим, хто ніколи не бував на місці події. Це і є свідченням небайдужості, справжнього таланту і такої важливої, як для нашого часу, любові до людей, до справи, яку вона сумлінно виконує.
Кам’янчанам пощастило ще й у тому, що багато з них передплачують наше видання, читають його від першої до останньої сторінки, бо саме Ніна Миколаївна навідується до кожного села, де відзначається храмове свято, влаштовує цілі кампанії з передплати газети українською мовою. На Кам’янщині багато українців, мабуть, більше, ніж в інших районах республіки, і вони звикли щотижня відкривати свіженьку газету, яка стала для них вірним другом, допомагає не забувати рідну мову, дізнаватися про новини в республіці та у світі.
До того ж Ніна Панаїда гарний фотограф. Подивіться, знімки скількох своїх земляків вона представила на першій, головній сторінці. Скільки студентів, викладачів, вихователів, школярів, спортсменів, учасників творчих колективів стали впізнаваними широкому колу громадськості. Зазирніть на Телеграм-канал газети «Гомін», ви переконаєтеся, як уміло і талановито Ніна Миколаївна розповідає у фотографіях про красу рідного міста, чудову природу Кам’янщини.
Медаль «За трудову доблесть», звання «Заслужений працівник ПМР», «Почесний працівник ЗМІ ПМР» – так держава відзначила здобутки Ніни Панаїди.
Наша колега захоплюється поезією, вона призналася, що небайдужа, зокрема, до творів Василя Симоненка.
З нагоди Міжнародного дня жінок вітаємо Ніну Панаїду зі святом, бажаємо творити натхненно, довго, з такою ж привабливою харизмою, з безмежною любов’ю до людей та свого покликання.
Уляна БОНДАРЧУК.