Основним питанням порядку денного Надзвичайного засідання Верховної Ради стало затвердження низки важливих рішень в умовах енергетичної кризи.
Термін дії НС пролонговано
Депутати Верховної Ради затвердили Указ Президента Вадима Красносельського щодо продовження терміну дії надзвичайного економiчного стану ще на 30 діб (до 9 квітня включно). Це пов’язано з неможливістю забезпечення споживачів природним газом у необхідному обсязі, що створює реальну загрозу життєдіяльності населення та держави.
Голова Верховної Ради Олександр Коршунов в інтерв’ю журналістам прокоментував ситуацію, пов’язану з відсутністю газу:
«У нас досі не вирішилося питання щодо постачання енергоресурсів у достатньому обсязі, зокрема й газу. Промисловий сектор на сьогодні має великі проблеми з отриманням цих ресурсів, і, як наслідок, бюджетоутворюючі підприємства, які формують фундамент нашої економіки, простоюють. Це викликає велику стурбованість і з огляду прийняття управлінських рішень, і з огляду розвитку цих підприємств. Стурбованість викликають і трудові колективи. Це сім’ї, люди, які залишилися без роботи».
Сприяння альтернативним джерелам енергетики
Під час чергового пленарного засідання члени вищого законодавчого органу у першому читанні ухвалили зміни та доповнення до законів «Про державну підтримку інвестиційної діяльності», «Про податок на доходи організацій», «Про плату за землю» та Митний кодекс ПМР.
Нововведення передбачають створення сприятливих умов і впровадження механізмів заохочення для інвесторів та придністровських підприємців, які займатимуться виробництвом електроенергії з використанням відновлюваних джерел та енергозберігаючих технологій, щоб компенсувати дефіцит енергії шляхом освоєння нових технологій.
Завдяки змінам у законодавстві, на 5 років пропонується звільнити від сплати земельного податку ті юридичні особи, які мають у власності обладнання, що виробляє електроенергію з відновлюваних джерел. Ці податкові пільги пропонується застосовувати з першого числа того місяця, коли генеруюча станція розпочне свою роботу. Ще одна податкова ініціатива – звільнити організації альтернативної енергетики від сплати податку на доходи – також на п’ять років. Пільгу пропонується запровадити з першого числа місяця, коли вперше буде отримано виторг від реалізації.
Микола ЮРКЕВИЧ.
Фото pridnestrovie-daily.net