Весна ледачого не любить

А нам, власне кажучи, не до лінощів. Роботи в саду та городі вистачає. Залежно від погодних умов, у другій половині місяця час діставати картоплю для пророщування, а також сіяти холодостійкі культури: редиску, моркву, салат тощо. Окрім посіву насіння на грядках, ще потрібно виділити час, щоб посадити саджанці плодових та ягідних культур.


23 БЕРЕЗНЯ починайте загартовувати розсаду овочів, яку будете пересаджувати на постійне місце у відкритий ґрунт. Не забувайте і про інший важливий догляд: полив, розпушування, пікірування. Якщо у вашому регіоні вже досить тепло, а земля прогрілася, посійте холодостійкі культури на грядку: редиску, крес-салат, шпинат, листову гірчицю. Заготовляйте живці для весняного щеплення. Загалом можна проводити фактично всі агрозаходи, але потрібно бути обережними з корінням рослин.

24 БЕРЕЗНЯ – Місяць усе ще в Козерозі. Виконуйте ті ж роботи, що й останні два дні. Продовжуйте вкорінювати саджанці плодових та ягідних. Лунки для таких посадок готують зазвичай наперед: викопують і підживлюють. За сухої погоди посадіть саджанець у таку лунку, засипте землею і полийте.

Якщо весна суха, добре полийте рослини в саду й на клумбі. Зніміть укриття з теплолюбних культур. Переберіть цибулини квітів, відкладіть тільки здорові екземпляри для посадки на ділянці.

25 БЕРЕЗНЯ – Місяць у Водолії. Вважається, що тепер не варто нічого садити й сіяти, а також поливати й удобрювати рослини.

26 БЕРЕЗНЯ – проведіть оранку, розпушіть ґрунт, розрівняйте його, щоб був готовий до посівів та посадок культур. Дістаньте для пророщування бульби картоплі та тримайте їх у невисоких ящиках близько місяця за температури 15 градусів. Заодно огляньте, чи немає пошкоджених – такі відразу видаліть. Також можна оглянути плоди, які ще є у погребі. Там теж слід прибрати зіпсовані та пошкоджені екземпляри.

27 БЕРЕЗНЯ – Місяць знову в Рибах. Цей знак досить родючий, тому можна посіяти насіння тих культур, які ви собі планували. Також можна поливати та підживлювати рослини, але робити це треба обережно. Заливати та перегодовувати рослини небажано, щоб не нашкодити їм. Сійте томати, перець солодкий та гострий, баклажани, капусту, а у відкритий ґрунт – редиску, салат, горох, моркву. Враховуйте сівозміну та сусідство культур. У теплицю також можна пересаджувати розсаду, що підросла. А от проводити обрізку не рекомендується.

28 БЕРЕЗНЯ підживлюйте плодово-ягідні, декоративні культури на ділянці. Весною вони особливо потребують азотного підживлення. Однак не забувайте дотримуватися дозування, адже занадто велика кількість добрив також може зашкодити. Посійте на розсаду не тільки овочі, а й квіткові культури. Доглядайте за розсадою: поливайте її, провітрюйте, поступово загартовуйте. Можна проводити щеплення заготовленими наперед живцями.

30 БЕРЕЗНЯ – Повний Місяць, тобто період, коли треба дати відпочити й рослинам, і собі. Вони стають досить чутливі до механічних пошкоджень, нашого втручання, а тому зробіть собі вихідний. Займіться іншими справами на ділянці. Наприклад, зніміть укриття полуниці чи інших культур, які ще перебувають під захистом. Перевірте плоди в погребі чи підвалі, які не з’їли за зиму – після такого тривалого зберігання вони також можуть загнивати та псуватися.


Христина ЖУРАВЕЛЬ.