Чемпіонат Молдавії з самбо серед юніорів та молоді відбувся нещодавно у місті Бельці. Спортсмен Республіканського центру олімпійської підготовки Єгор Нечипорук посів перше місце у ваговій категорії до 98 кг. Цей успіх надав можливість придністровцю брати участь у чемпіонатах світу та Європи.
Борець розповів про свої перші кроки в цьому виді єдиноборств:
«У 6-річному віці мій батько Сергій Нечипорук – головний тренер спортивного клубу «Бойове самбо» – привів мене у спортивний зал. Уже тоді стало зрозуміло, що в мене є певні здібності. Вдячний долі, що батько разом із дідусем Віктором завжди були поруч зі мною. Вони є видатними спортсменами, які досягли значних висот у спорті. Їхні тренерські поради посприяли моїй успішній спортивній кар’єрі».
За словами Єгора, він зрозумів, що самбо є його покликанням, коли вперше вдалося вибороти золоті медалі. Спортсмен поділився інформацією відносно особливостей цієї спортивної дисципліни:
«Дозволяється застосовувати кидки, утримання та больові прийоми на руки та ноги. Кидки можна проводити за допомогою рук, ніг і тулуба. У самбо присуджуються бали за кидки та утримання. Кидок – це прийом, за допомогою якого самбіст виводить суперника з рівноваги та кидає на килим на якусь частину тулуба або коліна. Якщо він, притискаючись до суперника будь-якою частиною тулуба, утримує його в цьому положенні протягом 20 секунд, то такий прийом називається «утримання». У самбо є можливість дострокової перемоги, для цього необхідно виконати кидок суперника на спину, залишаючись у стійці, провести больовий прийом, набрати на 8 балів більше за суперника».
Поки що найважливішою перемогою в кар’єрі Єгор Нечипорук вважає успіх на чемпіонаті Європи U-18, який відбувся у 2022 році.
Борець зазначив, що запорукою успішного виступу на змаганнях є наполеглива робота на тренуваннях, дотримання дисципліни та бездоганне виконання спортивного режиму.
Психологічна підготовка також допомагає спортсмену подолати перешкоди, які можуть виникнути в процесі тренувань та змагань. Це може бути страх перед поразкою, недовіра до своїх здібностей чи знервованість під час змагання. Завдяки психологічній підготовці він може навчитися справлятися з цими емоціями та долати перешкоди на шляху до успіху. Її важливість у самбо не можна недооцінювати. Спортсмени, які добре розвинули психологічні навички, мають перевагу перед своїми суперниками. Вони здатні краще справлятися з викликами змагань, залишаючись впевненими в собі та здатними показати свій найкращий результат.
Перед важливими поєдинками борець намагається не слідкувати за боями своїх суперників, тому що це відволікає.
Не забуває Єгор і про власну освіту. Нині він навчається на третьому курсі факультету фізичної культури та спорту ПДУ ім. Т. Г. Шевченка.
Відповідаючи на запитання про улюблені місця в Тирасполі, Єгор Нечипорук пояснив, що завжди радий перебувати в батьківському будинку. Саме тут він почувається щасливим, тому що його оточують рідні люди, завжди готові його підтримати.
Тепер спортсмен представить Придністров’я на чемпіонаті Європи, який відбудеться у квітні на Кіпрі, та на чемпіонаті світу у жовтні в Індонезії. Він мріє про здобуття звання заслуженого майстра спорту. Для цього необхідно перемогти на вищеназваних змаганнях.
Микола ЮРКЕВИЧ.
Фото з особистого архіву Є. Нечипорука.