У Тирасполі відбулися Відкрита першість ПМР з кікбоксингу та міжнародний турнір «Кращі з кращих». Місцем проведення турніру стала СДЮШОР боротьби та боксу. Спортивна подія об’єднала понад 400 атлетів із Придністров’я, Молдови, Румунії, Німеччини, Iталії.
Голова федерації кікбоксингу і муай-тай Придністров’я Iван Деркаченко розповів, що упродовж останніх років цей вид єдиноборства розвивається в нашій республіці швидкими темпами:
«Мої вихованці – Віктор Нечитайло разом із Максимом Казаку – успішно виступають на міжнародній арені у складі збірної Білорусі. Минулого року вони знову стали чемпіонами світу. Однією з основних причин популярності спортивної дисципліни серед молоді є її доступність та ефективність. Кікбоксинг – це не тільки спорт, але й потужний інструмент для розвитку фізичних і моральних якостей. Заняття цим видом спорту сприяють зміцненню здоров’я, покращенню координації, розвитку витривалості та сили. Зокрема, він виховує дисципліну, самоконтроль і впевненість у собі».
Віктор Нечитайло на змаганнях у столиці Придністров’я виступав у ролі рефері. Титулований придністровець в інтерв’ю нашій газеті прокоментував тактичні моменти, які сприяють успішному виступу під час поєдинків:
«Це робота на дальній та середній дистанції, у ближньому бою. Кожен спортсмен вибирає свою тактику, але найчастіше виграшним становищем вважається, коли боєць утримує супротивника біля канатів, займаючи центр рингу. За дозволені удари нараховуються бали, отже завдання спортсмена – завдати таких ударів під час бою якнайбільше. Тому необхідно бути швидшим і хитрішим за свого суперника, обмірковувати комбінації подібно до гри в шахи, враховувати сильні та слабкі сторони свого супротивника. Не варто піддаватися на провокації та виходити з рівноваги. Необхідно зберігати тверезий розум протягом усього бою, щоб уникнути помилок. Адже в агресивному стані людина може не чути команди тренера під час тренування чи команди рефері».
За словами старшого тренера Рибницького спортивного клубу рукопашного бою і традиційного карате Руслана Костюка, роль центральної нервової системи в житті людини колосальна. Наставник зазначив, що утримувати негативні емоції в собі – не вихід. Ось тому, повернути душевну рівновагу допомагає фізична активність (єдиноборства), під час якої виробляються гормони щастя – ендорфіни, дофамін, серотонін.
Руслан Іванович задоволений успіхами вихованців – Данила Максименка та доньки Софії. Досвідчений спеціаліст поділився інформацією відносно жіночого кікбоксингу:
«Дівчатам набагато складніше дотримуватися режиму, важливо фізично та морально підвести спортсменку до змагань. Чоловічий професійний спорт у цьому плані легший: цикл тренувань, дієта, вага. Дівчата можуть «стрибати» з однієї вагової категорії до іншої, трапляються нервові зриви. На змаганнях спортсменка може впасти у ступор, аж до сліз. Хочу відзначити їхнє наполегливе прагнення до перемоги – програвати вони особливо не люблять».
Кікбоксери бендерського клубу «Крепость» теж долучилися до спортивного свята. Юний файтер Віктор Вакула зазначив, що на відміну від інших бойових мистецтв, у тренуваннях з кікбоксингу присутні навантаження різної спрямованості. Пріоритет не тільки в розвитку м’язів, кікбоксер повинен володіти набором різних якостей, у тому числі спритністю, почуттям рівноваги, витривалістю, вибуховою силою, гарною розтяжкою – вона просто необхідна для ударів ногами.
Церемонія нагородження стала гідним завершенням турніру. Заслужені нагороди переможцям вручили почесні гості: Президент федерації кікбоксингу і муай–тай Придністров’я Олександр
Гевлич, радник Президента Павло Прокудін, міністр внутрішніх справ Віталій Нягу, заступник начальника Державної служби зі спорту Неллі Телятинська.
За рішенням безпристрасних суддів, переможцями престижних змагань оголосили представників придністровської школи кікбоксингу: Олексія Чилея, Руслана Маркова, Пантелея Сухих, Єгора Ремінного, Анатолія Антоху, Данила Блинова, Віктора Вакулу, Данила Максименка.
Андрій КРАВЧЕНКО.
Фото з особистого архіву В. Нечитайла.