Законодавці про АЛЬТЕРНАТИВНУ ЕНЕРГЕТИКУ

Питання альтернативної енергетики й уточнення повноважень Прокуратури розглядалися на порядку денному чергового пленарного засідання ВР.


ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТОРІВ – ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ

В остаточному читанні народні обранці ухвалили пакет законодавчих ініціатив, покликаних розвивати в Придністров’ї зелену енергетику та залучати інвестиції до цієї перспективної галузі економіки. Автором нововведень є Уряд. Пропозиції передбачають зміни та доповнення до законів «Про державну підтримку інвестиційної діяльності», «Про податок на доходи організацій», «Про плату за землю» та Митний кодекс.

На думку авторів, завдяки пропонованим змінам, упровадження виробництва електроенергії з використанням відновлюваних джерел відбуватиметься активніше. Таким чином компенсуватиметься дефіцит енергії шляхом широкого застосував ВДЕ та енергозберігаючих технологій, а також створення сприятливих умов і впровадження механізмів стимулювання для інвесторів та придністровських підприємців.

До закону про податок на землю внесли доповнення, які на 5 років звільняють від сплати земельного податку ті юридичні особи, які мають у власності обладнання, що виробляє електроенергію з відновлюваних джерел. Ці податкові пільги почнуть діяти з першого числа того місяця, коли генеруюча станція розпочне свою роботу. Ще одна податкова ініціатива – звільнення організації альтернативної енергетики від сплати податку на доходи – також на 5 років. Пільгу пропонується запровадити з першого числа місяця, коли вперше буде отримано виторг від реалізації електроенергії.

Представники Уряду вважають, що ухвалені законопроекти дозволять знизити залежність від природного газу та підвищити енергетичну безпеку республіки.

ЗМІНИ В ЗАКОНОДАВСТВІ

У другому читанні депутати ухвалили законопроекти, які стосуються повноважень Прокуратури та Слідчого комітету. За чинним законодавством, попереднє слідство належить до виключної компетенції слідчих Слідчого комітету. Прокурор Анатолій Гурецький ініціював зміни, щоб наділити повноваженнями щодо здійснення попереднього слідства також слідчих Прокуратури. Запровадження подвійної конкурентної підслідності у розслідуванні кримінальних справ, на думку Прокурора, дозволить підвищити якість попереднього слідства, унеможливити виникнення випадків конфлікту інтересів чи відомчої зацікавленості, встановити єдиний справедливий порядок притягнення до відповідальності державних службовців. Повноваження щодо розслідування кримінальних справ слідчі Прокуратури мали до 2012 року, коли в республіці ще не було Слідчого комітету.

В остаточному читанні народні депутати ухвалили також поправку, яка наділяє виключно Прокурора повноваженнями щодо координації діяльності в рамках провадження у кримінальних справах: Прокурор матиме право доручити перевірку заяви або повідомлення про злочин, а також доручити проведення попереднього слідства підпорядкованому йому слідчому.


Микола ЮРКЕВИЧ.

Фото prokuror-pmr.orgle