Сухий березень, теплий квітень, мокрий май – буде хліба урожай

Я к бачимо, дощами нас березень не балував, квітень лише настав, сподіваємося, що порадує теплом, а там і травень не за горами. Виправдається прислів’я чи ні – побачимо.


30 БЕРЕЗНЯ. Цього дня не варто нічого сіяти та садити. Відкладіть також поливи та внесення добрив, приділіть час захисту рослин від хвороб і шкідників.

31 БЕРЕЗНЯ – Місяць у знаку Тельця. Вважається, що можна садити та сіяти фактично всі культури.
Наприклад, насіння моркви починає проростати за температури 3–5 градусів, хоч і триває це довго. За такої ж температури починає сходити й насіння салату. За бажанням можна встановити тимчасові укриття для таких культур.

1 КВІТНЯ – Місяць перебуває в досить родючому знаку Козерога. Він забезпечує гарний урожай, який ще й може довгий час зберігатися. З плодів, що сформуються, також можна буде збирати насіння. Рослини ж будуть добре рости, формувати міцне стебло та коріння. Вкорінюйте саджанці абрикоси, вишні, аґрусу, персика, смородини. У квітні ще можна вибирати саджанці з відкритою кореневою системою.

2 КВІТНЯ продовжуйте посадки плодових дерев та ягідних кущів, а також декоративних багаторічників. Форзиція, магнолія, барбарис – багаторічні кущі, які стануть окрасою весняного саду.
Якщо у вашому регіоні весна скупа на опади, варто полити дерева та кущі в саду. Після цього можна розпушити ґрунт, щоб повітря краще потрапляло до коренів. Разом із поливом часто вносять і добрива, розчинивши їх у воді. Можна використати як органіку, так і комплексні мінеральні добрива. Особливо важливий у цей період азот.

3 КВІТНЯ. Оскільки Місяць досі у знаку Козерога, продовжуйте ті ж справи, що і в попередні дні. Можна виконувати фактично всі роботи, які важливі у цей час.

4 КВІТНЯ. Водолій – знак не родючий, а тому посів на розсаду або в ґрунт краще відкласти. Вкорінення саджанців також не рекомендується, бо рослини будуть погано рости, а врожай зовсім вас не порадує.

5 КВІТНЯ. Крім того, що не рекомендується сіяти та садити нові рослини на ділянці, не варто і поливати ті, що вже ростуть. Полив може викликати хвороби кореневої системи, наприклад, чорну ніжку. Вносити добрива також не варто, щоб не нашкодити культурним рослинам. Перекопайте ділянку під посадки, розрівняйте землю – підготуйте її до майбутніх посівів та посадок культурних рослин.

6 КВІТНЯ – Риби. Цей знак вважається досить продуктивним. А саме в нього переходить тепер Місяць. Можна сіяти фактично всі овочі, адже врожай вас порадує кількістю та якістю.
Оскільки ще не дуже тепло, можна посіяти холодостійкі культури. Насіння моркви починає сходити вже за температури 3–5 °C, але в такому випадку чекати сходів доведеться довго. Та навіть коли насіння вже зійде, у фазі сім’ядолей морква витримує зниження температур до -3…-5 °C.

7 КВІТНЯ можна пересаджувати розсаду. Якщо у вашому регіоні досить тепло, пересадіть загартовану розсаду під тимчасове укриття, а якщо не впевнені в погодних умовах, то в парник або теплицю.
Можна поливати рослини та розпушувати після цього землю. Якщо весна суха, поливайте не тільки розсаду та кімнатні рослини, а й дерева та чагарники. Важливо в цей період не заливати рослини, щоб не викликати загнивання коренів.

8 КВІТНЯ – Новий Місяць, та ще й перебуває у знаку Овна. Це не найкращий час для проведення активних робіт на ділянці. Особливо це стосується закладання нових рослин. Не варто також поливати та підживлювати культурні рослини.
Якщо випав ясний теплий день, можна приділити увагу ділянкам, де ще нічого не росте. Грядки слід перекопати та розрівняти землю. Якщо вже почали проростати бур’яни, видаліть їх, щоб ґрунт був максимально готовий до посадок чи посівів.


Матеріали підготувала Христина ЖУРАВЕЛЬ.