ЗАСІДАННЯ УРЯДУ – про головне

Учасники засідання вищого виконавчого органу влади розглянули низку питань, серед яких – тема фінансової політики, економіки, екології та інші.


Основним на сьогодні є забезпечення фінансової стабільності та виконання соціальних зобов’язань. Мінфін підготував розпорядження Уряду про спрямування залишків коштів на рахунках республіканського бюджету на виплату заробітної плати. Пояснюється це обмеженістю бюджетних ресурсів та прогнозованим зниженням прибутків, що надходять до скарбниці.

Цільові залишки бюджетних коштів із Дорожнього, Екологічного фондів, а також ФКВ, Фонду розвитку меліоративного комплексу та інших джерел будуть спрямовані на виплату заробітної плати.

ВИПЛАТИ ВЕТЕРАНАМ
Міністерство соціального захисту та праці представило проект виплати одноразової матеріальної допомоги до 80-річчя Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. Згідно з документом ветерани та прирівняні до них особи отримають від 3 тис. до 10 тис. рублів. На цю допомогу можуть претендувати 457 осіб, розповіла присутнім керівник відомства Олена Куліченко.

Зокрема, по 10 тис. рублів одержать ветерани та інваліди ВВВ, а також ті, хто працював у блокадному Ленінграді, та нагороджені медаллю «За оборону Ленінграда» або знаком «Житель блокадного Ленінграда». У Придністров’ї 28 таких людей. Ветеранам, які служили в тилу та на фронті не менше чотирьох місяців, а також працювали в межах фронтових кордонів та колишнім в’язням концтаборів буде виплачено по 5 тис. рублів, це 35 осіб.

Крім того, 394 громадянина отримають по 3 тис. рублів. До цієї категорії одержувачів віднесені особи, нагороджені за працю в тилу, ті, хто пропрацював не менше 6 місяців у період з 22 червня 1941 по 9 травня 1945 (крім окупованих територій), а також вдови та вдівці учасників війни.

Виплати будуть здійснені до 25 грудня поточного року.

КОМПЕНСАЦІЙНЕ ОЗЕЛЕНЕННЯ
Внесено зміни до Порядку проведення компенсаційного озеленення на землях Державного лісового фонду, в захисних лісових насадженнях на землях сільськогосподарського призначення, озеленювальних насаджень та груп дерев у населених пунктах, парках, скверах, дендраріях, ботанічних садах, гаях, бульварах. У чинній редакції документа було закріплено норму, яка передбачає, що не підлягають компенсаційному озеленюванню дерева, спиляні міськими організаціями благоустрою під час відновлення нормативного світлового режиму в житлових та нежитлових приміщеннях, а також висаджених із порушенням вимог СанПіН.

Не застосовувався цей принцип, коли дерева зносили під час ремонтних і експлуатаційних робіт в охоронній зоні інфраструктури енергопостачальних організацій, мережі водо- і теплопостачання, водовідведення, телекомунікаційної та кабельної електромережі, в охоронній зоні автомобільних доріг. Однак Лісовий кодекс не робить винятків, тому подвійно відшкодувати збитки від вирубування дерев зобов’язані під час знесення дерева з будь-якої причини. На сьогодні Порядок проведення компенсаційного озеленення повністю відповідатиме кодифікованому нормативно-правовому акту.

«Що показує аналіз співвідношення дерев спиляних та дерев посаджених? В одній із державних адміністрацій зрубали 1 295 дерев, висадили – 620, – повідомив під час обговорення Голова Уряду Олександр Розенберг. – Нагадаю, що Постанова поширює свою дію на Державний лісовий фонд, лісосмуги. Не можна сьогодні обмежуватися лише містом. Є безліч територій, де можна компенсувати не 1 до 2, а 1 до 10».

Для виконання зазначених вимог Лісового кодексу створено всі умови: надається посадковий матеріал, Держслужбою екологічного контролю визначаються ділянки під укорінення насаджень.

Зазначалося, що практично всі члени Уряду двічі на рік беруть участь у масштабних екологічних акціях, відновлюючи лісові ресурси. Вже на квітень запланована чергова висадка тополі гібридної та дуба звичайного.


Iрина МАСЛОВА.

Фото minzdrav.gospmr.org