Відкрито представництво ПМР в РФ

22 січня в Москві було відкрито офіційне представництво Придністров’я в Росії. На урочистій церемонії були присутні Президент Вадим Красносельський з дружиною, міністр закордонних справ Віталій Ігнатьєв, депутати Державної Думи та члени Федеральних зборів РФ, посли Абхазії та Південної Осетії в Росії, дипломати, громадські діячі.

Офіційне представництво Придністров’я в Москві має статус закордонної установи ПМР і є структурною одиницею нашої дипломатичної служби. У своєму виступі Вадим Красносельський зазначив, що робота Центру передбачена Стратегією розвитку ПМР на 2019 – 2026 роки, в якій відбита державна ідея Придністров’я, яка базується на трьох аспектах – прагненні до незалежності держави з наступною реалізацією підсумків референдуму 2006 року, консолідації спільності «придністровський народ» і побудові соціально орієнтованої держави з ринковою економікою. Ще один надзвичайно важливий аспект, запланований у Стратегії, – створення системного механізму роботи зі співвітчизниками, які проживають за кордоном.

Звернув увагу Президент і на кандидатуру керівника Центру. За погодженням з Верховною Радою ПМР на цю посаду призначено Леоніда Манакова. Досвідчений правознавець, він у середині 90-х років очолював придністровську кримінальну міліцію, обіймав посаду першого заступника міністра внутрішніх справ ПМР. Нині він є віце-президентом Гільдії російських адвокатів. Сам Леонід Манаков, висловивши подяку за надану честь, назвав подію значущою для всього придністровського народу і запевнив, що докладе максимум зусиль для налагодження продуктивної роботи представництва та якісного виконання його завдань.

Про важливість відкриття Центру і перспективи розвитку придністровсько-російських відносин говорили голова Комітету Держдуми РФ з міжнародних справ Олексій Пушков, заступник голови Комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції та зв’язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін, голова Міжнародної слов’янської ради Сергій Бабурін.

Віце-спікер Парламенту Галина Антюфєєва заявила, що представництво відкрито для того, щоб вести прийом російських громадян, у яких немає можливості приїхати в ПМР, громадян, у яких виникають проблеми: це і юридична допомога, і питання громадянства, і використання материнського капіталу. «Багато чого тут вирішуватиметься і щодо пенсійного забезпечення. Нарешті, перед нами стоять завдання про прийняття громадянства придністровцями за спрощеною системою. Це велика копітка робота», – додала віце-спікер.

Павло   ОСТАПЕНКО.
Фото прес-служби Президента