За офіційними даними, в Рибниці вдвічі поменшало безробітних. Безумовно, це досягнення фахівців відділу зі страхування від безробіття Центру соціального страхування і соціального захисту міста Рибниці та Рибницького району. Підприємствам потрібні фахівці, а фахівці шукають роботу. Знайти одне одного їм допомагають саме в Центрі зайнятості.
Завдання спеціалістів відділу Центру полягає в інформуванні громадян про стан ринку праці та його потреби (звернулося 7 140 осіб), реєстрації осіб, які шукають роботу, та безробітних. Вони допомагають людям у працевлаштуванні; ведуть профорієнтаційну роботу; підтримують зв’язок зі школами та організаціями професійної освіти; беруть участь у підготовці та проведенні заходів у рамках активної політики зайнятості. Як бачимо, спектр досить широкий, тому і результат позитивний.
Короткий аналіз діяльності відділу в минулому році зробила заступник директора зі страхування від безробіття Тетяна Дерев’янко: «2018 року статус безробітного дістали 1 102 особи, що на 1 337 менше, ніж 2017 року. Торік роботодавці заявили на 301 вакансію більше, ніж у 2017-му. Працевлаштовано 620 чоловік. До того ж, з метою реалізації Закону ПМР «Про зайнятість населення» рішенням глави держадміністрації Рибницького району та міста Рибниці на 10 підприємствах та організаціях усіх форм власності встановлено квоту на 10 робочих місць для працевлаштування інвалідів, неповнолітньої молоді, випускників навчальних закладів та осіб, які повернулися з установ, що виконують покарання. У результаті під встановлену квоту працевлаштовано 4 людини.
Щоб підвищити ефективність діяльності, ми впроваджуємо різні програми, як-от: «Школа безробітного», «Клуб шукачів роботи», «Шанс», «Випускник», «Молодіжна практика», «Стажер». «Молодіжну практику» з подальшим працевлаштуванням за професією «кухар» та «швачка» пройшли дві особи у ТОВ «Навчально-виробниче підприємство глухих» та «Жасмонд».
Також ми організували курсову підготовку, перепідготовку та курси підвищення кваліфікації на базі Рибницького політехнічного технікуму та Рибницької філії ПДУ ім. Т. Г. Шевченка. Навчання здійснювалося коштом Єдиного державного фонду за такими професіями, як електромонтер, кухар, тракторист і кравець. Після навчання працевлаштовано 21 людину. Наступний набір на курси швачок і кравців планується у квітні поточного року.
Організація оплачуваних суспільних робіт є одним із напрямків активної політики зайнятості населення, необхідних для матеріальної підтримки безробітних громадян серед тих, хто довго шукає роботу. 2018 року укладено 11 договорів на 12 робочих місць. Основними видами є суспільні роботи соціального характеру.
Тісно співпрацюємо з Рибницьким УНО. Так, окрім традиційних ярмарків професій та навчальних місць, провели круглий стіл у рамках Дня науки, науково-практичну конференцію для учителів шкіл міста і району, міжшкільний конкурс творів на теми: «Моя професія – моя кар’єра» та «Я у світі професій»; організували екскурсію на Рибницьку швейну фабрику для старшокласників з метою популяризації професії «швачка».
У рамках плану нашої роботи постійно вивчаємо потреби підприємств, тож намагаємося готувати кадри, популярні на ринку праці».
Любава СКРИНСЬКА.