На дорожній магістралі на в’їзді в Кам’янку сталася дорожньо-транспортна пригода. Легковий автомобіль зіткнувся з вантажівкою, яка перевозила 900 кг хлору. Хімічно небезпечна речовина миттєво почала випаровуватися в атмосферу…
Відразу заспокою читачів: це не новина про реальну аварію, а легенда тактико-спеціальних навчань, проведених Головним управлінням із надзвичайних ситуацій МВС ПМР. У ході події відпрацьовували злагодженість дій органів державної влади та екстрених служб під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації техногенного характеру. Насамперед співробітники Управління з надзвичайних ситуацій ознайомили учасників навчань із теорією, запропонувавши до їхньої уваги презентацію щодо ведення аварійно-рятівних робіт в умовах ДТП з розливом небезпечних хімічних речовин.
Потім почалася практична частина. Фахівцям екстрених служб – рятувальникам, пожежникам, міліціонерам і медикам – належало обмежити поширення отруйної пари в повітрі, діючи на відкритій ділянці, де не було доступу до системи водопостачання. Завдання ускладнювало те, що (за легендою навчань) усередині постраждалого автомобіля затиснуло водія. Крім фізичної травми, він міг отримати й смертельне отруєння. Рятувальники оперативно витягнули чоловіка з транспортного засобу і передали медикам. «Хлор вельми небезпечний тим, що відразу ж вражає бронхи. Через це може статися зупинка дихання, яка приводить до загибелі людини. Тому важливо якомога швидше вивезти постраждалого з зони зараження», – не припиняючи надавати екстрену допомогу, пояснив лікар «швидкої» Андрій Григоращук.
Паралельно з медиками працювали й вогнеборці. Піноутворювачем вони нейтралізували хлорну хмару і не допустили подальшого поширення отруйної пари.
Оскільки в умовній зоні зараження опинилися житлові будинки, рятувальники провели дворовий обхід, роздали мешканцям буклети з інструкцією про порядок дій у разі виникнення НС, підготовлені співробітниками Кам’янської державної адміністрації.
Підбиваючи підсумки навчань, начальник ГУНС Олександр Попов зазначив, що були проведені заходи, які включають аварійно-рятувальні та інші невідкладні роботи. Вони здійснюються у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і спрямовані на припинення дії та знешкодження небезпечних факторів, рятування життя та збереження здоров’я людей, а також на локалізацію зон надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.
Усі районні екстрені служби працювали злагоджено і набули практичного досвіду щодо ліквідації техногенних аварій.
Тетяна ГРИЦЮК.