Оперштаб – про головне

На черговому засіданні Оперативного штабу при Президентові щодо профілактики та запобігання поширенню вірусу, що відбулося 20 вересня, йшлося про значне збільшення кількості захворілих на COVID-19 у Придністров’ї.

За минулий тиждень занедужали 127 осіб, тоді як тижнем раніше показник сягав 82 випадків. Кількість ліжко-місць у госпіталях, відповідно, збільшується. Нині функціонують госпіталі в Тирасполі, Слободзеї, Бендерах і Рибниці, та розпочав прийом пацієнтів Дубоссарський госпіталь. Він розрахований на 150 людей. Загалом, госпітальна мережа республіки в разі необхідності готова прийняти на лікування 2 935 інфікованих громадян.

Президентові доповіли про забезпеченість профільних ЛПУ медикаментами, засобами захисту та тестами на визначення наявності коронавірусу в організмі, а також про виконання його доручення щодо дострокового початку опалювального сезону в медустановах.

Глава республіки звернув увагу учасників наради на необхідність дотримання високої якості харчування в лікувальних установах та відновлення практики інспекційних обходів і особистого спілкування з пацієнтами інфекційних стаціонарів.

Вадим Красносельський нагадав і про свою ініціативу щодо організації постковідної реабілітації. До бюджету майбутнього року в обов’язковому порядку повинні бути включені витрати на оплату путівок в санаторії «Днестровские зори» і «Днестр» для громадян, які важко перенесли COVID-19. Мінохорони здоров’я опрацьовує перелік відновлювальних процедур.

Щодо вакцинації: щеплено понад чверть дорослого населення республіки – 98 539 (25,5 %). Днями до Придністров’я надійшла партія вакцини «Sinopharm» у кількості 7 388 доз. Цей препарат має довіру в населення і користується попитом серед придністровців. Це третя поставка вакцини. Перші дві в сумі склали 25 000 доз. Говорили на нараді і про ефективність імунізації як способу профілактики коронавірусу.

За дорученням Вадима Красносельського проаналізована захворюваність серед вакцинованих. Виявилося, що після щеплень повного курсу на ковід захворів 231 житель республіки (це 0,5 % від усіх фактів інфікування придністровців). У 95 % випадків хвороба протікала в легкій формі або була середньої тяжкості. Летальних випадків серед вакцинованих не виявлено.

Йшлося також про недопущення масового захворювання придністровців, про дотримання карантинних вимог у громадському транспорті та закладах торгівлі й громадського харчування, про заборону проведення масових заходів у закритих приміщеннях. У разі потреби працівників пенсійного віку доручено переводити на дистанційну роботу

Аліса КОХАНОВА.