Успіхи шахістів

Чемпіонат Молдавії з класичних шахів відбувся з 6 по 12 березня у Кишиневі. Медалі розіграли поміж юнаків та дівчат у чотирьох вікових групах.


За словами тренера з шахів МОЗ ДО «СДЮШОР № 3» м. Тирасполя Федора Євтодієнка, турнір відбувався за різними системами. «Деякі ігри розгорталися за швейцарською системою. Пари суперників визначалися жеребкуванням із тих учасників, хто мав на відповідний час однакову кількість очок. Цей принцип починає діяти з 2 туру, в якому зустрічаються гравці, що виграли в першому турі.

Аналогічно з тими, хто програв, вони також грають між собою. І так далі до закінчення турніру. Жодного вибуття немає. Всі учасники проводять однакову кількість партій. У деяких групах ігри проходили за круговою системою. Кожному гравцеві покладалося на партію 90 хвилин плюс 30 секунд на кожен наступний хід», – пояснив спортивний фахівець.

У чемпіонаті взяли участь 16 гравців із Тирасполя, Бендер та Рибниці. П’ятеро з них стали медалістами, шестеро увійшли до топ-10. Дмитро Губін виграв серед хлопчиків віком до 12 років.
Торішні переможці серед 12-річних гравців Катерина Комарницька та Кирило Гурецький перейшли в групу до 14 років і знову стали чемпіонами. Катерині Комарницькій вдалося перемогти спортсменку з Гагаузії.

Діана Туктамисова завоювала срібло в групі до 16 років. Дмитро Батурін – бронзовий призер серед юнаків віком до 18 років.

Тепер найсильніші шахісти візьмуть участь у чемпіонатах Європи, світу чи Балканських країн: переможець має право вибору одного з чемпіонатів.

Федір Євтодієнко розповів, що запорукою вдалого виступу придністровських шахістів є постійна участь у змаганнях різного рівня: «Шахи є одним із найпопулярніших видів спорту в усьому світі. Це не просто вид спорту. Шахи – захопливе дозвілля, тонкий розрахунок, чудове тренування пам’яті та вміння передбачити гру на кілька ходів уперед, майстерність обчислити ходи суперника. Дослідження вчених свідчать, що діти, які грають у шахи, на 60 % краще засвоюють шкільну програму, в них швидше розвивається пам’ять, легше дається вивчення точних наук. Тому батькам, які бажають покращити результативність дітей у навчанні, варто подумати про секцію шахів. Тренування та участь у змаганнях сприяють підвищенню рівня інтелектуального розвитку дітей, уміння концентрувати увагу на розв’язанні завдань в умовах обмеженого часу, аналізувати ситуації та робити висновки».


Олександр ЗАЙЧУК.

Фото Федіра Євтодієнка.