«Якщо хворий дуже хоче жити, лікарі безсильні»

15 березня в культурно-просвітницькому центрі ПДУ імені Т. Г. Шевченка відбувся конкурс «Міс ПДУ – 2018». Титул першої красуні університету дістався студентці філологічного факультету, а за сумісництвом – кореспондентові газети «Гомін» Дарині Кулаковій.

Організація конкурсу

Цей грандіозний конкурс краси, артистизму, чарівності, інтелекту й харизми давно завоював популярність серед студентів ПДУ і став одним із найочікуваніших заходів. І цього разу він теж зібрав повний зал глядачів.

За титул королеви університету боролися 12 студенток, названих першими красунями своїх факультетів, інститутів або філій. Оцінювало студенток компетентне журі. До його складу увійшли діячі культури й мистецтва республіки, педагоги та представники ЗМІ ПМР. Головував заслужений артист ПМР, головний режисер Придністровського державного театру драми та комедії ім. Н. С. Аронецької Дмитро Ахмадієв.

Головною сюжетною лінією і головними героїнями конкурсу цього року стали жінки Срібного століття: як реальні, так і вигадані. Кожна з дівчат-претенденток повинна була вибрати собі представницю Срібного століття і продемонструвати її образ глядачам і журі.

Образи були представлені найрізноманітніші: балерини Ганна Павлова та Матильда Ксешинська, танцівниця Айседора Дункан, поетеси Ганна Ахматова, Марина Цвєтаєва та Мірра Лохвицька, зірка німого кіно Віра Холодна, світська левиця того часу Ліля Брік, блоковська Незнайомка, булгаковська Маргарита й навіть вірна супутниця Володимира Леніна Надія Крупська.

Перед конкурсом

До загальноуніверситетського конкурсу «Міс ПДУ – 2018» Дарина Кулакова дійшла через попередній відбір на факультеті. Традиційно філфак за кілька місяців до фіналу вибирає першу красуню факультету. Їй допоміг його величність випадок: зовсім випадково вона зустріла організатора конкурсу «Міс філологічний факультет», яка й запропонувала взяти участь у заході. Обговоривши цю пропозицію вдома, а потім з друзями, наша героїня сказала: «Так, згодна».

Адже не будь тієї випадкової зустрічі все могло б скластися інакше. Але склалося так, як склалося. І вона стала «Міс філологічний факультет», що дозволило їй вийти в університетський фінал.

У пошуках свого образу Дарина переглянула багато Інтернет-ресурсів і книг, у яких розповідається про Срібне століття. Вибір був величезний. Крім названих мною героїнь, можна ще згадати Зінаїду Гіппіус, Олександру Коллонтай, чеховських Даму з собачкою і Чайку, блоковську Прекрасну Даму, Віру Коміссаржевську і багатьох інших. Одна Інеса Арманд чого тільки варта.

Але її «зачепила» історія життя жінки, розчарованої в коханні і «королеви другого плану» одночасно – актриси Фаїни Раневської. Дарині захотілося розкрити всім неповторний внутрішній світ цієї мудрої жінки. «Створювати» образ їй допомагали батьки, викладачі факультету, заступник декана з виховної роботи, студентський актив і навіть неактивні студенти. За це Дарина нескінченно вдячна своїй «команді».

Конкурс

Напередодні конкурсу вона дуже хвилювалася: адже, на відміну від інших учасниць фіналу, їй належало представити глядачам і журі театральну постановку. А це дуже складно. Чи сподобається залу гра «команди», адже професійних акторів серед її друзів не було? Чи зможуть вони точно передати образ Раневської, оскільки глядача не обдуриш – він усе розуміє і відчуває?

Претендентки на звання першої красуні університету за традицією боролися в три етапи. На першому з них дівчата представляли відео «Моя Вікіпедія про мою героїню». На другому – творчу постановку «Я в образі» (учасниці з’являлися перед залом в образах своїх героїнь). На третьому – дефілювали на сцені у вечірніх сукнях. Звичайно ж, головним і вирішальним був другий етап.

Емоційний діапазон у фіналі був досить широким – від хвилювання до тривоги. Але все пішло як по накатаній. Нескінченні репетиції дали свій позитивний ефект. Дарина яскраво показала Фаїну Раневську і передала суть взаємин героїні зі своїми подругами. Не буде перебільшенням сказати, що її виступ викликав у публіки справжній фурор.

Реакцію залу вона запам’ятала до найдрібніших подробиць. Люди щиро сміялися з жартів Фаїни Раневської, уважно стежили за кожним її рухом, кожним поглядом, розуміли внутрішній підтекст, який вона намагалася донести до них, розгадували всі приховані символи. Багато глядачів пізніше зізнавалися, що у них мурашки бігали по спині й сльози на очі наверталися під час кінцевого монологу Раневської про ціну слави.

Після виступу Дарині стало настільки спокійно і комфортно, що захотілося підспівувати й підтанцьовувати в конкурсних номерах інших учасниць. З’явилася внутрішня упевненість, що володаркою титулу «Міс ПДУ – 2018» стане саме вона. Залишається лише додати, що Дарина настільки підкорила журі своїм артистизмом і талантом, що «суворі судді», не роздумуючи, присудили їй і титул «Міс артистизм».

«Перемога в конкурсі дала мені безцінний досвід в організації людей, я справилася з тестом на витривалість нервів та організму, тому що доводилося багато говорити, багато вигадувати, – розповіла вона мені через кілька днів після конкурсу. – А ще зміцнила в мені віру в друзів, у те, що вони – дуже креативні люди. Виходить, як би банально це не було, якщо ми разом, то й гори зрушимо. Неможливо переоцінити й сімейну підтримку, завдяки якій я не занепала духом і довела почате до переможного кінця».

Я поставив їй трохи «провокаційне» запитання: «А якби головою журі була ти, хто із конкурсанток претендував би на перше місце?» «Складно виділити одну конкретну учасницю, тому що, незважаючи на таку складну тему конкурсу («Жінки Срібного століття»), усі були добре підготовлені. Кожна учасниця привнесла ізюминку у свою сценку, свій творчий номер. Кажуть, такої феєрії давно не бачив наш культурно-просвітницький центр. Усі були гідні найвищого титулу», – скромно відповіла наша героїня.

В іскрометній спадщині Фаїни Раневської є знаменитий афоризм: «Якщо хворий дуже хоче жити, лікарі безсильні». Перефразовуючи цю тонку думку акторки, можна зрозуміти життєве кредо Дарини Кулакової: «Якщо ти сказала «так, згодна», йди до кінця, і тоді перемога буде забезпечена».

Це довгоочікуване і незабутнє, грандіозне і дивовижне шоу дванадцяти прекрасних, різнобічно обдарованих, інтелектуально розвинутих і кмітливих дівчат подарувало усім того вечора шалений заряд енергії та творчого настрою. Але моя розповідь сьогодні присвячена тільки одній з університетських міс – нашій героїні, кореспондентові газети «Гомін» Дарині Кулаковій.

Олександр ЮШИН.