З Болгарії в Кам’янку з золотою медаллю

Придністровські легкоатлети успішно виступили на міжнародному турнірі «Молодість» у Болгарії. На змаганнях серед юніорів до 18 років тираспольчанка Камілла Лашкул стала третьою в бігу на 800 м. Вихованець Кам’янської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву (СДЮШОР) Денис Кутковецький одержав перемогу у штовханні ядра.


У турнірі в місті Русе, де змагалися спортсмени з Румунії, Угорщини, Сербії, Грузії, України, Молдавії та з 36 клубів Болгарії, метальник брав участь удруге. «У 2022-му дебютував не у своїй віковій категорії. Змагався з юнаками, які були старші на два роки, й показав четвертий результат, – поділився спогадами Денис. – Ця проба сил не засмутила, а наочно показала, до чого треба прагнути. З тренерською групою СДЮШОР ми наполегливо працювали в секторах для метання над удосконаленням техніки та розвитком фізичної форми. За рік значно покращали результати в метанні диска і штовханні ядра. Щоправда, перша дисципліна не входить у програму турніру «Молодість». Там змагаються в метанні списа, а от 5-кілограмове ядро мені вдалося докинути на відмітку 16 м 93 см».

Цей результат став найвищим досягненням турніру, і за підсумками змагань у 17 дисциплінах Д. Кутковецький отримав також спеціальний приз, як кращий спортсмен. Нині він знову тренується на рідному кам’янському стадіоні, готується до поїздки на Європейський юнацький олімпійський фестиваль, який відбудеться наприкінці червня у Словенії. Результати, які Денис продемонстрував на міжнародних змаганнях (а крім яскравої перемоги в Болгарії, він у цьому місяці відрізнився і на турнірі MOLDOVAN YOUTH CHALLENGE, що зібрав у Кишиневі легкоатлетів із п’яти країн), дозволяють сподіватися на нові медалі. Втім і сам спортсмен, і заслужений тренер ПМР Василь Лисий, який очолює групу метальників Кам’янської СДЮШОР, загадувати на майбутнє не люблять. Вони сумлінно працюють, відточують кожен рух у секторі.
«Для спортсмена головне навіть не завдатки. Куди важливіше, чи є прагнення їх розвивати, – упевнений Василь Іванович. І ця думка підкріплена десятками років тренерської роботи. – Багато обдарованих від природи людей так і не стали чемпіонами. Одні лінувалися, інші не вірили в себе, треті, навпаки, були вельми самовпевнені. Причин для невдачі багато, а для перемоги їх всього дві: бажання вдосконалюватися та працьовитість. У Дениса є обидві якості. Він буває на стадіоні практично кожен день, та ніколи не працює впівсили».

За таким принципом юнак живе і займається усіма справами. Він не стереотипний спортсмен, сконцентрований лише на вдосконаленні фізичної форми. На відмінно закінчив дев’ять класів, і тепер у щоденнику – тільки «п’ятірки» з усіх предметів. Якщо на Кам’янщині відбувається якийсь захід, Денис завжди поміж його учасників. Він там, де треба показати силу та спритність, і там, де потрібно поміркувати, висловити свою думку, проявити креативність. Тому служить прикладом для товаришів у міській середній школі № 1 та у СДЮШОР, а головне – для молодшого брата, який разом з усією сім’єю Кутковецьких – за активний спосіб життя.


Ніна ПАНАЇДА.

Фото з особистого архіву Д. Кутковецького.