ЗІ СВЯТОМ, Alma mater

ПДУ ім. Т. Г. Шевченка відсвяткував 93 роки з дня заснування. З невеликого інституту з підготовки вчителів він перетворився на провідний вищий навчальний заклад республіки. На святі вшановували ветеранів праці, нагороджували заслужених педагогів та посвячували першокурсників у студенти.


У сквері біля корпусу «В» з фонтаном і пам’ятником-символом студента відбувся традиційний урочистий захід. Цього року особливу увагу приділили внеску викладачів у розвиток університету. Багато з них займаються навчанням молоді десятиліттями. З нагоди знаменної дати та наступного Дня вчителя співробітників відзначили державними нагородами.

Вадим Красносельський у своєму вітальному повідомленні до чергової річниці ПДУ зазначив:
«На сьогодні виш є найбільшим освітнім і науковим центром республіки. За ці роки пройдено довгий, але славний шлях. ПДУ відіграв величезну роль у становленні республіки. Колектив закладу старанно трудиться на благо вітчизняної освіти, зміцнюючи фундамент сталого розвитку нашого суспільства і держави».

ПДУ ім. Т. Г. Шевченка, продовжуючи свій довговічний шлях, не лише зберігає майже вікові традиції та цінності, а й стрімко розвивається, адаптуючись до сучасних викликів. Новий інформаційний центр «Квантум», злиття декількох факультетів, відкриття додаткових аудиторій і поява сучасних напрямків у навчанні свідчать про те, що освітній процес йде в ногу з часом.

«Я не уявляю міністерства, відомства, галузі Придністров’я, які не були б представлені нашими випускниками. По-моєму, таких просто немає. Фактично всі керівники – це наші випускники. Навіть Президент ПМР свою другу вищу освіту здобував у нашому закладі. Це справжня кузня кадрів, яка міцно вбудувалася в систему держави. Ми займаємося наукою, впроваджуємо досягнення і відкриття дослідницьких лабораторій в життя», – підкреслив ректор Придністровського держуніверситету Владислав Соколов.

Він також звернув увагу на те, що в установі функціонують понад 20 науково-дослідних лабораторій, які справно працюють за державним замовленням. Крім профільного роду діяльності, співробітники та студенти вишу беруть активну участь у спортивних змаганнях, громадських та волонтерських рухах. Отже, масштаби діяльності розширюються й охоплюють найважливіші галузі суспільного життя.

«Це заклад особливий, тому що в ньому навчають трьома мовами, розмовляють і спілкуються мовою науки та культури. Тут створені всі умови, щоб наші студенти стали справжніми інтелігентами. Нашому університетові 93 роки, але він молодий і сповнений енергії», – зазначив президент ПДУ Степан Берил.

У день народження університету завжди проводиться церемонія посвяти першокурсників у студенти. Серед обов’язкових ритуалів: дати «п’ять» ляльці студента-двієчника Жорика, кинути монетку в фонтан на удачу і промовити клятву. Спеціально для газети «Гомін» ми поспілкувалися з тими, хто цього року почав своє навчання у виші.

«Я не хотіла їхати з Придністров’я для здобування вищої освіти. Набагато приємнішим і комфортнішим для мене було рішення залишитися поруч з рідними та близькими. Для вивчення я обрала напрямок «Медіакомунікації». Я люблю фотографувати, знімати відео, писати тексти. Дуже здорово, що у нас з’явилася спеціальність, яка поєднує в собі ці види діяльності та пропонує знання і вміння, які можна буде застосувати в таких сучасних професіях, як таргетолог, СММ і багатопрофільний журналіст», – розповіла новоспечена студентка та активістка міського молодіжного центру м. Тирасполь Дар’я Голомоз.

У словах дівчини прозвучало просте, але важливе послання: повернення до витоків і навчання в рідному середовищі може бути справжнім джерелом натхнення та можливості розвиватися в сучасних галузях професійної діяльності.

Свято продовжилося вокальними виступами, танцями та розважальною програмою. Чергова річниця з дня заснування університету стала хорошим приводом віддати данину пошани старшому поколінню, привітати нове і зарядитися енергією на рік вперед.

 


Надія САМСОНОВА.

Фото автора.