Завжди на варті прав та інтересів придністровців

Минуло 33 роки від першого засідання Верховної Ради ПМР.
З цієї нагоди 29 листопада у вищому законодавчому органі відбувся урочистий захід.


Разом із депутатами в ньому взяли участь Президент Вадим Красносельський та Голова Уряду Олександр Розенберг.

Зі словами привітання до своїх колег звернувся Голова Верховної Ради Олександр Коршунов. Він зазначив, що не випадково саме вона стала першим органом влади щойно утвореної в 1990 році ПМР, оскільки є вищим представницьким органом державного управління.

«Кожен депутат представляє в ньому інтереси тисяч громадян Придністров’я. Так само, як і сама республіка була створена завдяки силі та волі нашого народу», – наголосив Олександр Вікторович.

Він нагадав присутнім, що першими законодавцями були промисловці, аграрії та громадські діячі. Саме вони заклали основи молодої держави соціального спрямування. І вже 33 роки головним завданням народних обранців є турбота про громадян республіки.

Голова Верховної Ради зазначив, що робота над новими законами та змінами до вже чинного законодавства ведеться спільно з Президентом та представниками Уряду. За його словами, саме так, вислуховуючи різні точки зору всіх зацікавлених сторін, вищий законодавчий орган ПМР може ухвалювати зважені рішення.

Вадим Красносельський теж привітав депутатів зі святковою датою. У недалекому минулому він був обраний депутатом та очолював вищий законодавчий орган на початку роботи VI скликання.

 Вадим Миколайович поділився з депутатами власною думкою відносно важливості ролі Верховної Ради:

«Без вас неможливо уявити собі Придністров’я. Народ через своїх представників керує державою. Бажаю, щоб і надалі вищий законодавчий орган був майданчиком для дискусій та пошуку істини. Тільки про одне сперечатися не треба: наше Придністров’я вже є незалежною державою. І завдання Верховної Ради – максимально бути поряд зі своїм народом, допомагати, консолідуватися довкола нашої спільної ідеї. Тому зі святом вас!».

Кращим співробітникам Апарату представницького органу влади Президент вручив державні нагороди: ордени, медалі, почесні грамоти та листи подяки.

Після завершення урочистого заходу відбулося чергове пленарне засідання.

У двох читаннях законодавці ухвалили законопроекти щодо виплат надбавок за кваліфікаційну категорію педагогам, зокрема керівникам організацій дошкільної освіти.

Ініціювали зміни до законодавства заступник Голови Верховної Ради Галина Антюфєєва та депутат Олег Петрик на підставі звернень громадян. Вони внесені до законів «Про освіту» та «Про заробітну плату працівників бюджетної галузі, грошове забезпечення військовослужбовців та осіб, прирівняних до них за умовами виплат грошового забезпечення, грошове забезпечення державних цивільних службовців».

Наприклад, якщо педагогові дитячого садка присвоєна надбавка за кваліфікаційну категорію, то під час призначення його на посаду завідувача закладу ця виплата збережеться.

Збережеться надбавка, встановлена педагогу початкових класів, який перейшов працювати педагогом до дитячого садка. Крім цього, в законодавстві тепер буде прописано, що надбавка за кваліфікаційну категорію, яку присвоєно педагогічному працівникові за посадою «учитель» предметної галузі, виплачуватиметься і під час роботи його на посаді «викладача» цієї ж предметної галузі, а також навпаки.

Учителі та педагоги підтверджують кваліфікаційні категорії кожні п’ять років. Раніше, якщо протягом цього періоду вони змінювали посаду або місце роботи, то втрачали надбавку за категорію.


Микола ЮРКЕВИЧ.