Минулий 2023-й був оголошений Роком АПК, сільських територій і сільського туризму. У межах запланованих заходів Міністерство просвіти оголосило проведення Республіканського конкурсу малюнків «Мій улюблений сільський край». Урочисте підбиття підсумків відбулося в Республіканському українському теоретичному ліцеї-комплексі.
Метою змагання юних майстрів олівця і пензля стало привернення уваги широкої громадськості – дорослої та дитячої – до сільськогосподарської галузі, підвищення престижу професій аграрного профілю, стимулювання творчих здібностей учнів. У ролі засновника та організатора конкурсу виступив Мінпрос. Підтримку творчого проекту надало Міністерство сільського господарства і природних ресурсів.
У конкурсі взяли участь вихованці та учні організацій освіти всіх типів і видів у п’яти вікових категоріях. Враховувалася специфіка навчання учасників. Роботи оцінювали у двох номінаціях: «Люди, які годують країну» та «Сільгосптехніка майбутнього». Про «годувальників» республіки та про сільськогосподарські машини завтрашнього дня свої «полотна» створювали 323 юні придністровці.
Дипломи, призи та подарунки переможцям і призерам конкурсу «Мій улюблений сільський край» вручали міністр просвіти Світлана Iванишина та міністр сільського господарства Олег Ділігул.
Вітаючи кращих, керівник Мінпросу зазначила:
■ «У всіх ваших роботах простежується глибока і щира любов до Батьківщини, до людини праці, краса та привабливість життя в сільському краї. Здавалося б, тема конкурсу найбільш близька, зрозуміла і прийнятна для сільських учнів. Однак тішить, що участь у ньому взяли як сільські, так і міські школярі. Всі показали чудові результати. Дякую вам за таку патріотичну позицію, за любов до своєї рідної землі».
Олег Ділігул адресував слова вдячності юним придністровцям за їхню активну громадянську позицію.
■ «У своїх роботах ви показали не тільки красоти рідного краю, наші природні багатства, а й свою любов до республіки. Радий, що ви розумієте важливість усіх професій, проте люди, які годують країну, варті особливої поваги. Дякую, що ви берете участь у житті суспільства. Будьте й надалі так само активними, любіть наше Придністров’я», – побажав він юним творцям.
Членам журі було досить складно вибирати кращих, оскільки надто багато гарних робіт представили на конкурс учасники. Категорія, присвячена сільгосптехніці, зібрала 136 робіт, а в номінації «Люди, які нас годують» їх було 187. Наприклад, шестирічний Вова Паламарчук із села Гараба Рибницького району отримав диплом за найкращу роботу у своїй віковій категорії.
Він розповів, що в такому конкурсі бере участь уперше. Тим більш несподіваною стала для нього перемога. Свою роботу хлопчик створював протягом кількох днів, дуже хвилювався. Вова пообіцяв, що в майбутньому обов’язково братиме участь у подібних конкурсах. Окрім диплома, він отримав із рук міністра не менш бажаний солодкий подарунок.
Учасниця з Дубоссарського ПДЮТ Уляна Бойко посіла перше місце в категорії «Сільгосптехніка майбутнього», вона автор полотна «Дрони в сільському господарстві». На картині юної художниці зображена дощувальна установка, що літає, – машина майбутнього у вигляді дрону.
Дипломом за перше місце відзначена її подруга Андріана Гроссу, яка також представляє Дубоссарський ПДЮТ. На картині «Як печуть хліб» вона зобразила диво-пекарню майбутнього з повним циклом виробництва: від пшеничного поля до прилавка магазину.
Головний герой живописного полотна Елеонори Безхлібної, одинадцятирічної художниці з Рибниці, яка номінувалася в категорії «Люди, які годують країну», – корова-годувальниця, образ напрочуд недитячий, неповторний та осмислений.
Загалом переможцями та призерами конкурсу названо 30 юних майстрів олівця та пензля з усіх районів і міст Придністров’я. Особливо слід підтримати та заохотити учасників Дубоссар та Рибниці, які отримали по 7 дипломів переможців і стали абсолютними лідерами конкурсу, не враховуючи дипломи та нагороди за другі й треті місця.
Урочиста церемонія нагородження мала оптимістичне завершення: представники Міністерства просвіти запевнили, що подібні конкурси будуть проводитися щороку.
Юрій ТЕЛЕШ.
Фото автора.