Торгово-промислова палата в стінах Тираспольського аграрно-технічного коледжу ім. М. В. Фрунзе» (ТАТК) організувала для учнів 9-х класів профорієнтаційний практикум «Моє покликання». До участі в ньому залучилися школярі з усіх міст республіки.
Підготовка до вибору професії важлива ще й тому, що вона є невіддільною частиною всебічного і гармонійного розвитку особистості, її слід розглядати в єдності та взаємодії з моральним, трудовим, інтелектуальним, політичним, естетичним і фізичним удосконаленням особистості. Профорієнтація дає можливість молодим людям знайти спеціальність, яка буде їм цікава на основі навичок, захоплень, цінностей і рис характеру.
Практикум «Моє покликання» спрямований на ознайомлення з такими спеціальностями, як агрономія та мехатроніка, мобільна робототехніка. Відвідали його близько 80 школярів із різних куточків нашої республіки.
З вітальним словом до учнів та гостей звернувся директор ТАТК Володимир Бадюл. Він зазначив, що навчальний заклад один із перших запровадив дуальну систему навчання, завдяки чому студенти мають змогу на практиці випробувати себе в самостійній трудовій діяльності на виробництві.
Президент Торгово-промислової палати Василь Кожан побажав майбутнім абітурієнтам зробити правильний вибір професії, адже це запорука майбутнього життєвого успіху, а головне – задоволення справою всього життя.
Для всіх присутніх студенти закладу підготували кілька театралізованих сценок, демонструючи переваги представлених спеціальностей.
■ «Агроном – одна з найдавніших і найголовніших професій на землі, а також одна з ключових на сільськогосподарському підприємстві, головним завданням якого є управління та вдосконалення угідь», – зазначила викладач дисциплін спеціальності «Садово-паркове ландшафтне будівництво» Надія Касумян.
Найбільше зацікавлення у школярів викликали практичні заняття. Студентка 3-го курсу Клавдія Ротар провела майстер-клас з висадки томатів. Їй допомагали добровольці з залу. Вони вдяглися у спеціальну форму й уважно переймали на практиці початкові знання з агрономії. Одна з них учениця 9-го класу столичної школи № 17 Маргарита вже визначилася зі своїм покликанням. Дівчина розповіла, що планує пов’язати своє життя з медициною. Вона додала, що сьогоднішній практикум сподобався своєю організацією, призами та цікавими виступами.
Нова молода спеціальність «Мехатроніка і мобільна робототехніка» вже третій рік цікавить юнаків. Сергій та Данило студенти 2-го та 3-го курсів, провели майстер-клас у навчальній лабораторії. Юнаки залюбки ділилися своїми здобутками зі школярами й розповіли їм наскільки важливою є обрана ними професія:
■ «На сьогодні спеціальність інженера-мехатроніка – це професія майбутнього, оскільки з кожним роком сільське господарство розвивається і вдосконалюється, й інтелектуальні системи посідають у ньому все більш важливе місце».
Майбутнім абітурієнтам запропонували для перегляду відеоматеріали, провели з ними тематичну вікторину. Всім активним учасникам профорієнтаційних заходів були вручені сертифікати та солодощі.
Цього дня фахівці технікуму і студенти надали школярам чудову можливість ознайомитися з новими для них професіями. Хтозна, можливо стануть вони основою їхньої майбутньої кар’єри.
Володимир УС.