Придністровці приєдналися до участі в міжнародній просвітницько-патріотичній акції «Диктант Перемоги». Її мета – поглиблення знань з історичної грамотності та патріотичне виховання молоді, формування в молодого покоління моральних цінностей, заснованих на правді про події Великої Вітчизняної війни.
На запитання про перебіг бойових дій та подій того часу відповідали більш ніж на 27 000 майданчиків у 61 країні світу. Кількість тих, хто писав диктант, перевищила два мільйони осіб.
Голова Російського історичного товариства Сергій Наришкін, відкриваючи акт перевірки історії ВВВ у Музеї Перемоги в Москві, зазначив, що на сьогодні «Диктант Перемоги» вже стабільно посів своє місце в одному ряду з такими велелюдними акціями, як «Георгіївська стрічка» та «Безсмертний полк». «Це не тільки просвітницька, а й масштабна громадянська акція, один зі способів підкреслити зв’язок і причетність до долі нашої країни», – сказав він.
У Придністров’ї організацію та проведення «Диктанту Перемоги» взяли на себе представництво Росспівробітництва в РМ, партія «Оновлення» і Союз російських громад. Вони підготували близько 60 майданчиків, переважно, в школах, музеях і бібліотеках.
«Закономірно, що ідея партії «Єдина Росія» була підтримана в Придністров’ї. Партнером акції виступила партія «Оновлення». Це результат співпраці двох політичних сил, між якими раніше була укладена угода. Тож реалізація її очевидна не тільки на папері, а й на ділі», – зазначив представник Росспівробітництва в Молдові Микола Журавльов.
За форматом акція нагадувала «Тотальний диктант». Цього року запитання «Диктанту Перемоги» стосувалися звільнення окупованих територій СРСР, зокрема Радянської Молдавії та Придністров’я, Криму і Севастополя, 80-річчя прориву блокади Ленінграда і виходу Червоної Армії на державний кордон СРСР, а також імен героїв і творів мистецтва про війну.
Учасникам належало дати відповіді на 25 запитань, вибрати один із чотирьох запропонованих варіантів або написати свою коротку відповідь. Необхідно зазначити, що завдання були різноплановими. На всі відповіді відводилося 45 хвилин.
У столиці одним із центральних майданчиків стала Тираспольська міська бібліотека. Сюди прийшли городяни різного віку, юнармійці, працівники та читачі бібліотеки. Побував тут і кореспондент газети «Гомін».
«Ми вже втретє пишемо диктант у нас, – розповіла директор бібліотеки Тетяна Ряпісова. – Причому пишуть як читачі та запрошені, так і наші співробітники. З кожним роком запитання все більш складні, й тим цікавіші. Нині, наприклад, уже маємо запитання з історії Великої Вітчизняної війни в Придністров’ї».
Наш кореспондент поспілкувався з кількома юнармійцями, які прийшли писати «Диктант Перемоги». Гліб Бурлак:
«Я вже п’ять років є членом загону «Червона зірка» російського дитячо-юнацького руху «Юнармія». «Диктант Перемоги» тепер пишу вперше. Нещодавно я взяв участь у Всеросійському конкурсі «Шлях додому», в якому пройшов відбірковий тур і вийшов у фінал».
Владислав Губарєв:
«Запитання були різними за складністю, багато з них змусили мене задуматися. Над деякими завданнями довелося поміркувати. Однак у цілому я задоволений відповідями та сподіваюся, що дістану високі бали. Спеціально до диктанту не готувався. Просто з задоволенням вивчаю історію, читаю літературу про війну. Брати участь у цій акції нам необхідно для того, щоб нашу історію не перекручували в майбутньому».
Кореспондент поговорив з досвідченим і мудрим 75-річним городянином.
Олександр Яковишин:
«З одного боку – диктант складний, з іншого – потрібний. Це прекрасна нагода оновити знання з історії. До диктанту я завжди готуюся».
Перевірити свої відповіді учасники можуть на сайті https://диктантпобеды.рф
«Остаточні підсумки акції ми підіб’ємо в червні», – повідомив координатор проекту «Історична пам’ять», голова комітету Держдуми Росії з інформаційної політики Олександр Хінштейн.
Юрій ТЕЛЕШ.
Фото автора.