Де є вода, там вирує життя

У республіці триває відбірковий етап щорічного конкурсу «Придністровська якість – 2024», під час якого експертна комісія відвідує підприємства, що подали заявки на участь у ньому. Вперше в боротьбу за визнання вступила фірма з виробництва очищеної живильної вологи «Правильна вода» ТОВ «Вотер».


Особливістю конкурсу є незалежна професійна оцінка товарів та послуг. Експертна комісія не проводить порівняльного аналізу між продуктами, а оцінює їхню відповідність встановленим стандартам.

Так було і у випадку з «Правильною водою». Її не порівнювали з будь-якою іншою, а перевіряли якість, причому робили це не тільки спеціалісти Торгово-промислової палати, а й фахівці Республіканського центру гігієни та епідеміології (РЦГЕ) в особі заступника головного лікаря з санітарно-епідеміологічних питань Iнни Паладі, співробітники столичної держадміністрації.

Виробництву трохи більше року, але продукція вже багатьом відома і має попит у придністровців, зазначали експерти комісії. Директор підприємства Володимир Романов розповів, як відбувається процес очищення:

«Воду з кранів ми подаємо на лінію очистки, яка здійснюється за допомогою іонообмінних смол, потім – через великі колби з активованим вугіллям фільтрує органічні домішки, після того – під тиском потрапляє на установки, ретельно очищається та мінералізується. Завершується процес знезаражуванням ультрафіолетом та насиченням озоном».

Воду розливають у полікарбонатні бутлі ємністю по 19 літрів, які попередньо миють гарячою
(до 80 °С) водою під тиском. На відміну від поліетилену, що плавиться при температурі +70 °С,
бутлі з полікарбонату витримують набагато вищу температуру. Цей матеріал більш стійкий і дорожчий. За екологічними якостями він наближений до скла і має високі характеристики.

За один день фірма виробляє 3-4 тонни води, забезпечуючи такою кількістю понад тисячу замовників – фізичних та юридичних осіб у Тирасполі, а також Дністровську, Григоріополі та Григоріопольському районі, Слободзеї та районі, Дубоссарах та Дубоссарському районі.

Iнна Зиновіївна, лікар РЦГЕ, розповіла членам комісії, що ТОВ «Вотер» працює у тісному контакті з Центром. Щомісяця спеціалісти відбирають проби, змиви на наявність бактерій. Працівники, у свою чергу, проходять медичні огляди двічі на рік, як цього вимагають санітарно-гігієнічні правила. Претензій до підприємства не виявили жодного разу за півтора роки. Добросовісне ставлення до обов’язків викликає повагу.

Представники столичної держадміністрації розповіли, що в літній період фірма на безоплатній основі надавала воду для безкоштовної роздачі:

«Держадміністрація встановлювала намети, а фірма забезпечувала водою містян та гостей. У такий спосіб, працівники протягом дня на одній точці роздавали по три бутлі води. Люди могли втамувати спрагу, не шукаючи магазину чи якогось бутика поблизу. Можливо, хтось просто не мав грошей. Ми вдячні цій організації, тому що вона єдина в нашому регіоні, хто виробляє питну воду та зберігає її в такій тарі, і так по-людськи ставиться до чужих проблем».

Наголошувалося також, що представники фірми, які розвозять воду за адресами, відрізняються акуратністю, пунктуальністю, в машинах у них завжди чисто, і з такою організацією контактувати одне задоволення.

Директор підприємства поділився планами:

«Нині у нас працюють 8 людей: 4 водії, 2 оператори та 2 керівники. Ми маємо намір збільшувати потужності, тому що потік замовників збільшується, а ми не в змозі його забезпечити належним чином. Уже придбали нові приміщення, додаткове обладнання і незабаром розпочнемо його встановлювати та вводити до експлуатації».

Марина Делі, член комісії та представник Торгово-промислової палати, звернула увагу колег та співробітників фірми на необхідність не тільки добре і злагоджено працювати, а й заявляти про себе, тим більше, таким новим підприємствам. Треба думати про збільшення аудиторії, інформувати населення про можливості користуватися чистою питною водою, адже вода – це життя, і без неї не обійтися жодному живому організмові.


Михайло ТРЕМБIТА.

Фото автора.