Знайомтеся, шановні читачі, на фото (у центрі) – Дмитро Маковей. Звичайний хлопчик, скажете ви і матимете рацію.
Навчається Діма в 7 класі Кам’янської СШ № 2. Не в гімназичному, які тут є, а в звичайному класі «В». Любить фізкультуру, як і більшість його ровесників. Ходить із ними на спортмайданчик – потренуватися на турніках, поганяти на велосипеді.
У вихідні та на канікулах Діма їздить в Окницю, до дідуся. У селі в нього друзів навіть більше, ніж у Кам’янці. Разом вивчають живописні околиці, придумують різні забави. А ще – рибалять. У сільському ставку водяться товстолобики, коропи, карасі. Втім, важливий для підлітків не стільки улов, скільки процес. Випадок на рибалці й став причиною, завдяки якій про Діму дізналося багато людей.
Наприкінці вересня компанія з п’ятьох хлопчиків і однієї дівчинки звично розташувалася на березі ставка. Закинули вудки. Риба не клювала, й один із підлітків спустився ближче до води – чи то глянути, що там у глибині, чи то руки помити. Посковзнувся і впав у ставок.
До того, як пролунав крик «Тону!», друзі навіть не підозрювали, що шестикласник Сашко не вміє плавати. Проте слід віддати їм належне – не розгубилися, а стали рятувати друга. Діма, не роздумуючи, кинувся у воду. Навіть не роздягся. Йому заважав одяг. Переляканий Сашко чіплявся за шию свого рятівника, тягнув під воду. Однак Дмитрусю навіть у голову не приходило, що він ризикує власним життям. «Я думав не про себе. Переживав, що потону і не зможу врятувати Сашка», – розповів підліток.
Попри тендітну статуру, Діма плив сам і тягнув до берега друга. Там інші хлопчики подавали їм руки, щоб витягнути товаришів із води. Вони й дорослих уже на підмогу покликали. Щоправда, поки ті дісталися до ставка, підлітки справилися з порятунком потопаючого самостійно. В основному – завдяки самовідданості Дмитра. Втім, сам він ані подвигом, ані навіть якимось особливим вчинком свій рішучий стрибок у воду не вважає. Друг покликав на допомогу – Діма відгукнувся. Так його навчили в сім’ї: зробити добру справу, не чекаючи у відповідь подяки, а просто тому, що це правильно.
Зате родина врятованого хлопчика подвиг Діми оцінила гідно. Клопотали про те, щоб юного героя відзначили офіційно. Бабуся врятованого хлопчика звернулася в Кам’янську держадміністрацію, розповіла про нещасний випадок і щасливий його фінал.
«Скільки житиму, буду вдячна цьому підлітку за те, що подарував моєму внукові друге життя», – зізналася Олександра Турчинська.
Історія справила враження на керівництво району, і було прийняте рішення нагородити Дмитра Маковея Листом подяки глави державної адміністрації. На зустрічі з юним героєм Сергій Сокирка висловив повагу сміливості та рішучості підлітка. Глава Кам’янщини підкреслив, що саме така молодь – відповідальна, безстрашна, завжди готова прийти на допомогу тим, хто її потребує, – будуватиме майбутнє республіки.
«Я горджуся, що в нашому районі є такі юнаки – справжні, самовіддані та небайдужі, пишаюся тим, що познайомився з одним із них», – зазначив С. Сокирка.
У школі про подвиг учня до пори теж ніхто не знав. Коли ж Діма повернувся з держадміністрації, з Листом подяки глави та подарованим яскравим м’ячем у руках, однокласники зустріли його оплесками. Тепер скромний і навіть сором’язливий хлопчик, який своїм вчинком іще раз підтвердив істинність відомої фрази про те, що в житті завжди є місце подвигу, – приклад для багатьох школярів.
«Від адміністрації навчального закладу ми направили в місцеве представництво «Россотрудничества» інформацію про те, що наш учень врятував потопаючого, і клопотання про нагородження Дмитра Маковея нагрудним знаком «Гаряче серце», – розповіла директор Кам’янської СШ № 2 Оксана Iвасіва. – Ця нагорода щороку вручається в межах проекту, основною метою якого є вшанування та вираження вдячності небайдужим дітям і молоді, які проявили активну громадянську позицію та готовність безкорисливо прийти на допомогу».
Ніна ПАНАЇДА.
Фото camenca.gospmr.org